Чернігівські підлітки створили інтерактивний мікропарник для дослідів

Команда «Ботаніки» з молодіжного простору Ko_Laba у Чернігові стала фіналістом Всеукраїнських змагань з моделювання розумних пристроїв «STEAM House». Підлітки представили проєкт «PlantLab: Інтерактивний мікропарник для дослідів».

«Робота над проєктом була цікавою як для нас, так і для дітей. Наша команда мала змогу вперше представляти Ko_Laba міста Чернігова і свій винахід на таких змаганнях. Ми отримали важливий досвід і зрозуміли, що є куди далі рости. Тому робота над проєктом не зупиняється. Ми плануємо вдосконалити нашу ідею та підкорювати нові вершини», — працівниця молодіжного простору Ko_Laba у місті Чернігові, Вікторія Руда.

PlantLab — це інноваційний автоматизований мікропарник, створений спеціально для шкільних ботанічних експериментів та демонстрацій. Він дозволяє відтворювати різноманітні кліматичні умови, необхідні для вирощування різних видів рослин, забезпечуючи повний контроль за температурою, вологістю, освітленням і поливом. Над проєктом працювали координатори проєкту Давиденко Павло та Руда Вікторія, учасники — Козел Артем, Онуфришин Данило, Вовк Іван, Орда Олексій, Івашко Ярослав.

Команда «Ботаніки» отримала спеціальну відзнаку від Галини Чебуровської, співвласниці компанії «STEM-Class», та отримала 5000 гривень на обладнання для розвитку STEM напрямку, а також ноутбуки.

«Я вперше побував на такого рівня конкурсі. Це дуже цікавий та корисний досвід. Ми познайомились з проєктами інших учасників та надихнулись на створення інших прототипів. Мені дуже сподобалось», — учасник команди «Ботаніки», Артем Козел.


«STEAM House» — це захід, покликаний сприяти розвитку технологічної компетентності, дослідницьких та творчих навичок учнів, навичок проєктної діяльності, розвитку інтелектуального потенціалу України. Загалом у фіналі змагались 10 команд з усієї України.

Ko_Laba — це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір, який створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це — місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні, як лазерний різак, 3D принтер, плотер, термопрес тощо. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та книги, які допоможуть дізнатись більше про підприємництво, науку, технології, інженерію, мистецтво та математику. Зараз працюють 10 таких просторів у 4 областях — Київська, Житомирська, Чернігівська, Харківська.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!