Маєток «Покорщина», розташований у Козельці, - найдавніший садибний комплекс козацько-старшинського типу, що зберігся на Лівобережжі. І пов'язаний він з родиною Розумовських. Український журналіст і продюсер Акім Галімов, автор проекту «Реальна історія«, взявся за відновлення «Покорщини» та організував візит профільних фахівців до Козелецької громади. Про це він розповідає на своїй сторінці у фейсбуці.
Волонтери вже розчистили маєток, а фахівці ЮНЕСКО оцифрували цю спадщину. Наразі пам’ятку готують до протиаварійних робіт. Задля визначення майбутнього функціонального призначення комплексу «Покорщина», днями провели першу стратегічну сесію. Участь у ній взяли архітектори зі Львова, Києва та Чернігова. А з Відня навіть приїхав прямий нащадок гетьмана Кирила Розумовського Грегор Розумовський.
В ході фахової дискусії визначили, що найбільш влучні ідеї мають лягти в основу робочого плану. Сформувати його доручили відомій українській архітекторці та народній депутатці Анні Бондар. А візит Грегора Розумовського Акім Галімов прокоментував так: «Приїхав, бо вірить в Україну, вірить у «Покорщину» і вірить в наших людей. Каже, час позбавлятися від імперських міфів про козацьку історію і «Покорщину» зокрема, розуміти, що це частина саме нашого минулого, нашої ідентичност».
На переконання ентузіастів, «Покорщина» має працювати на громаду. Незабаром на об’єкті почнуться протиаварійні роботи. Організатори вже отримали дозвіл від Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також підписали меморандум з Чернігівською ОДА. «Фіналізуємо документацію, закупили частину матеріалів, знайшли і домовились із відповідними фахівцями, і попри зиму, відключення світла, ракети – почнемо!», - зазначає Галімов.
Долею унікальної козацької садиби «Покорщина» в Козельці ентузіасти під егідою Акіма Галімова почали перейматися приблизно з літа цього року. За цей час тисячі людей з різних куточків України і не тільки донатять на підтримку цього проєкту. До обговорення можливого майбутнього садиби долучилися десятки спеціалістів із різних сфер, активістів, представників влади, просто небайдужих громадян.