Кіоск Спілки майстрів народного мистецтва Чернігівщини прибрали з Валу у Чернігові. Завантажили та вивезли евакуатором. 30 років майстри Чернігівщини продавали тут сувеніри, і навіть виготовили автентичний кіоск, щоб вписуватись в історичну картину Валу.
Чому прибрали і як реагують чернігівці? Далі у матеріалі газети «Чернігівщина».
«От і все! Ми на Валу тридцять років стояли», – написав у себе на сторінці у Фейсбуку голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олександр Мороз.
Його публікація викликала здебільшого негативну реакцію з боку чернігівців та гостей міста. Всі пишуть про те, що кіоск нікому не заважав, а навпаки був однією з родзинок стародавнього Чернігова.
Олександра Борисова:«Це «шанувальники української культури та спадщини» борються з МАФами?.. Сумно».
Людмила Іванова:«Мало стресів у мешканців міста, так треба ще додавати! Ну гарний же ларьок, ну що вже не так? Будувати щось гарне – то, звісно, не на часі! А от знищувати красу – саме час, чи що? То нащо нам вороги, як у нас така влада?... Влада спочатку змусила власників ці ларьки купувати (і вони дуже дорого обійшлися власникам), щоб під старовинний ландшафт підходили, а потім беруть і зносять! Де логіка? Хоча де логіка, і де совість, коли річ про нашу владу?»
Таня Ткаченко: «Якраз цей МАФ «Сувеніри» там був дуже доречним, а ті «потьомкінські дєрєвні» – намальовані хатки – просто сором і сміх. Певно, комусь не сподобались сувеніри, хоча в усьому світі торгують сувенірами і на цьому заробляють. Але, це не про нас. Побачимо, хто там і чим торгуватиме, і зробимо висновки».
Автентичний кіоск із сувенірами стояв на території, якою опікується Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».