Про нову окрему механізовану бригаду ЗСУ, що зараз формується на Чернігівщині, говорить кавалер “Срібного хреста”, кадровий офіцер Анатолій Гриценюк. Читайте його історію, його думки та долучайтеся до лав бригади, контакти внизу статті.
“УМІЮ, МОЖУ І “НАСИПАЮ”
Капітан Гриценюк повернувся на військову службу в 2022-му. На той час йому було 53 роки.
“СРІБНИЙ ХРЕСТ”, ВІДЗНАКА “ВІЙСЬКОВА ЧЕСТЬ”, БИТВА ЗА МОЩУН, БОЇ НА ДОНБАСІ
На початку повномасштабного ворожого вторгнення наш співрозмовник був командиром кулеметного взводу 72-ї окремої механізованої бригади. Захищав свою рідну Київщину, зокрема брав участь у боях за село Мощун (це одна з вирішальних битв в обороні столиці України). Згодом у лавах тих же “Чорних Запорожців” (це ім’я носить 72-га ОМБр) воював на сході.
“ПРЕКРАСНИЙ КОЛЕКТИВ, В ЙОГО ОСНОВІ - ХЛОПЦІ З БОЙОВИМ ДОСВІДОМ. Є КОМУ НАВЧАТИ НОВОБРАНЦІВ”
Анатолій Гриценюк – один із перших офіцерів, що прийшли до лав новоствореної 158-ї окремої механізованої бригади. Зараз він командує механізованою ротою в одному з батальйонів і про побратимів відгукується так:
“ЯК БИЛИ КАЦАПІВ, ТАК І БУДЕМО БИТИ”
“Для мене головне в бойовій роботі підрозділу – це його злагодженість. Коли ти дивишся на своїх побратимів, і з їхніх поглядів, з виразу їх очей розумієш, що вони здатні виконати будь-яке бойове завдання. І чекають тільки твоєї команди.
Бійці мотивовані. Як били кацапів, так і будемо бити. Так, великою проблемою є те, що хлопці на “передку” вже втомилися. Це знаю і по собі, і по тих своїх побратимах з бойових частин, з якими спілкуюся.
І тому не можна миритися з такими міркуваннями, які від декого можна почути: мовляв, “чому я маю йти воювати на Донбас?” Такі люди вважають, що “від Києва ми відкотили кацапів – і все”. І для більшості цих здорових хлопців війна нібито вже “закінчилася”.
«Що станеться, якщо хлопців на передовій не буде кому замінити?! Я думаю, що все ж таки у нас достатньо людей, які здатні думати своєю головою: що якщо кацапи сюди зайдуть, то знову зроблять те саме, що робили в 2022 році. Досить подивитися, наприклад, на Ірпінь, на Ягідне - що кацапи там витворяли. То, може, краще цю навалу там зупинити і відкинути їх далі?!
Їх можна бити. Не те що можна – їх треба бити! Ворог, як і будь-яка людина, теж боїться.
Але їхній страх треба вміти використати. А нам свій страх треба перебороти і бити ворога!»
ЩИТ ІЗ ЧЕРНІГІВСЬКИМ СИМАРГЛОМ – “ВІЗИТІВКА” 158 ОМБр
З розмови з Анатолієм Гриценюком ми починаємо знайомство з 158-ю окремою механізованою бригадою.
“Днем народження” військової частини стало 02 лютого 2024 року. Підрозділ було створено спершу як 158 піхотну бригаду. Та у зв'язку зі змінами у військовій доктрині та темпах ведення війни виникла потреба у переформатуванні піхотної бригади у механізовану. Тому нещодавно бригада перейшла на новий штат та продовжила комплектування особовим складом та технікою у нові, механізовані батальйони.
Командиром бригади є Сергій Особливець.
Символіка: Нарукавний знак 158 ОМБр виконаний у формі англійського щита із синім краєм та оливковим фоном.
Підрозділ дислокується на Чернігівщині. А оскільки одним із неформальних символів Чернігова є Симаргл (давньоруське божество, що входило до пантеону князя Володимира, провісник між небесним і земним світами), то саме зображення золотого чернігівського Симаргла розміщено у центрі нарукавного знаку 158 ОМБр.
БУДЬ СОБОЮ
Усі, хто бажає долучитися до захисту України в лавах 158-ї окремої механізованої бригади, обравши військову спеціальність згідно зі своїми здібностями, знаннями та досвідом, можуть звернутися до підрозділу за наступними номером телефону або електронною поштою:
smbrigade158@gmail.com тел. (096) 771-76-77
Автор: Олексій Маслов