Бюро економічної безпеки викрило діяльність злочинної організації, яка через мережу кол-центрів у Києві та Чернігові ошукала громадян України на 100 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України.
Бюро економічної безпеки викрило діяльність злочинної організації, яка через мережу кол-центрів у Києві та Чернігові ошукала громадян України на 100 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України.
До складу злочинної організації входило понад 15 осіб, які працювали у чотирьох офісах, розташованих у Києві та Чернігові. Організатори залучили до роботи понад 500 ФОП та 20 підконтрольних компаній, на рахунки яких отримували кошти від потерпілих.
Оператори кол-центрів телефонували людям та повідомляли нібито про виграш у лотереї чи програмі лояльності. Для отримання подарунка потерпілим потрібно було оплатити доставку посилки. Зазвичай йшлося про дрібні речі побутового призначення (шампуні, мило, щітки тощо) та сувеніри (браслети, кулони, шкатулки). Тобто фактично сплата «доставки» покривала вартість подарунка.
Надалі учасники уявної лотереї отримували приз та пропозицію перейти до наступного етапу конкурсу.
Працівники кол-центрів заохочували людей до участі, обіцяючи отримання в фіналі розіграшу від 100 000 до 750 000 гривень. Для того, аби здобути головний приз, потерпілі мали зробити новий грошовий внесок. Зазвичай таких етапів було декілька. Однак реального наміру виплатити суму головного призу шахраї не мали.
Правоохоронці провели понад 30 обшуків у Київській та Чернігівській областях, під час яких вилучили понад 500 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, серверне обладнання, документи, печатки та понад 1 млн грн готівкою.
Слідство встановило рух коштів через 250 суб’єктів. Допитано та визнано потерпілими 30 громадян. Загальна кількість потерпілих становить понад 500 осіб, які вже звертались до правоохоронних органів із заявами. Орієнтовна сума завданих громадянам збитків становить понад 100 мільйонів гривень.
Детективи БЕБ оголосили підозри 12 громадянам за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжких злочинів, а також керівництві такою організацією з метою заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства), вчиненого повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки).
Наразі відносно 4 підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, відносно 5 підозрюваних обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Досудове розслідування триває.