Скільки засуджених із Менської колонії приєднаються до ЗСУ

З початку 2024 року Менський районний суд розглянув 118 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених Менської виправної колонії №91, які захотіли проходити військову службу за контрактом. Всі ці клопотання отримали позитивне рішення.

Про це повідомляє «Суспільне Чернігів».

Із загальної кількості засуджених, які захотіли служити, 11 відбували покарання за статтею 115 ККУ (Умисне вбивство), шість — за статтею 186 ККУ (Грабіж) та п'ятеро — за статтею 121 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження).

Зазначається, станом на кінець травня 2024 року у Менській виправній колонії №91 відбували покарання 336 в'язнів. Таку відповідь на запит Суспільного тоді надали у департаменті з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України. В повідомленні також зазначалось:

«Умовно-дострокове звільнення не застосовується до осіб, засуджених за вчинення злочинів проти національної безпеки України, за вчинення вбивства з особливою жорстокістю, сексуальним насильством або корупційних правопорушень та інше».

Як розповідав на брифінгу начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, проходження військової служби для ув'язнених немає ніяких «особливостей», крім того, що вони її проходитимуть у спецпідрозділах.

«Вони (спецпідрозділи — ред.) нічим не будуть відрізнятися. Грошове забезпечення таке ж, як і в інших військовослужбовців, відпустки за сімейними обставинами. Але єдиний нюанс — ці люди не будуть мати відпустки у 30 діб. Проте, якщо в них щось буде траплятися вдома (за сімейними обставинами — ред.), вони можуть мати змогу на цю відпустку», — сказав Горбач.

Що відомо про мобілізацію засуджених

13 березня 2024 року у Верховній раді зареєстрували законопроєкт №11079 про звільнення засуджених для служби за контрактом у Збройних силах України. 10 квітня парламент у першому читанні підтримав цей документ.

8 травня Верховна рада ухвалила законопроєкт №11079-1 про мобілізацію деяких категорій засуджених. Ув'язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК. Але до завершення їхнього терміну покарання має бути не більше трьох років.

Не можуть бути мобілізовані ув'язнені за злочини:

  • проти основ національної безпеки України
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням
  • сексуальне насильство (статті 152-156/1)
  • засуджені за тероризм, за частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України (ДТП в стані сп'яніння і з загиблими), якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку
  • ті, хто посягав на життя правоохоронців
  • ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення
  • ті, хто займав особливо відповідальне становище незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їх заступники та помічники тощо).

Наприкінці лютого заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька пояснювала, що уряд у першу чергу розглядає можливість залучення до ЗСУ тих засуджених, які вже відбули покарання. За її словами також розглядався варіант, щоб ув'язнені або люди з судимістю виконували допоміжні функції у війську, і це б було «доречніше, ніж просто перебувати у в'язниці».

Раніше голова Міністерства юстиції України Денис Малюська запропонував мобілізувати засуджених без їх згоди, заявивши, що захищати країну — це обовʼязок кожного.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!