На Чернігівщині 217 заявників придбали нове житло за програмою «єВідновлення»

У Чернігівській області триває реалізація державної програми «єВідновлення», що передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло. За результатами виконання програми у 2023-2024 роках, близько 5,4 тисячі жителів Чернігівщини подали заявки на компенсацію для ремонту пошкодженого житла. За 4 тисячами з них нараховано майже 350 мільйонів гривень.

Про це 8 січня йшлося на брифінгу у Чернігівській ОВА.

Щодо отримання житлових сертифікатів — надійшло 1188 заяв, наразі сформовано 722 сертифікати на суму понад 1 мільярд гривень. За них на території області вже придбано 217 об’єктів житла — сукупно на 344 мільйони гривень.

Стосовно компенсації на самостійну відбудову за знищене житло — подано 250 заяв, майже за 170 – ухвалене позитивне рішення і сформовано відповідні суми для грошових компенсацій. Загальна сума нарахувань – понад 340 мільйонів.

Як зазначив в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня, процес подачі заяв на отримання компенсації не змінився. Громадяни можуть подати заявку через Дію чи ЦНАПи.

«В цілому процедура подачі заяв і отримання компенсацій щодо різних видів не змінилася. Спочатку необхідно подати інформаційне повідомлення в Дії, сформувати заяву на отримання компенсації (в Дії або через ЦНАПи). Після цього комісія розглядає її, здійснює огляд самого об’єкту, формує чек-лист і далі в залежності від виду компенсації відбуваються нарахування певних сум та їх отримання», – зауважив Сергій Куреня та нагадав, що після використання коштів, отриманих для проведення капітальних та поточних ремонтів, необхідно подати повідомлення про завершення робіт.

Про те, як триває реалізація програми у Чернігівському районі, розповів начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чернігівської РВА Олександр Дмитрюк.

«За пошкоджене майно в Чернігівському районі подано близько 5 тисяч заяв, з них опрацьовано понад 3,5 тисячі на суму 320 мільйонів гривень. По сертифікатах нараховано близько 800 мільйонів гривень. Щодо зруйнованого житла опрацьовано 224 заяви. Сума нарахувань 319 мільйонів гривень. В деяких випадках є відмови через відсутність певних документів», – зазначив спікер. Також він додав, що на території району є кілька модульних містечок (наприклад в Новоселівці, Старому Білоусі, Красному, Рівнопіллі), де розміщують людей на період відновлення або будівництва житла.

У разі невикористання отриманої компенсації протягом 5 років, кошти будуть повернуті державі. При цьому буде вважатись, що людина скористалась своїм правом на її отримання.

Наприкінці 2024 року у програмі «єВідновлення» з’явилось кілька нововведень. Так, запрацювала можливість подання громадянами заяв через законного представника або за дорученням.

Реалізувати право на отримання грошової компенсації чи сертифіката тепер можуть ВПО за умови, що знищений або пошкоджений житловий об’єкт, який залишився на окупованій території, був їхнім єдиним майном.

Також з’явилась можливість подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків за 17 новими напрямками. Всього ж він передбачає 45 видів отримання грошової компенсації.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!