Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових стала однією з 12 бібліотек України, які, в рамках гранту, отримали доступ до електронного архіву української періодики LIBRARIA. Доступ надано завдяки Фонду катедр українознавства (США).
Чернігівська бібліотека отримала річний доступ до онлайн-архіву української періодики LIBRARIA
Протягом 12 місяців користувачі бібліотеки матимуть можливість безкоштовно ознайомлюватися з унікальними історичними матеріалами. Скористатися ресурсом можна в інтернет-центрі бібліотеки (в межах внутрішньої комп’ютерної мережі).
LIBRARIA – це масштабний проєкт компанії Archival Information Systems, який здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами й науковими інституціями в Україні та за її межами. Його мета – оцифрувати й зробити доступними матеріали історичної періодики України. Наразі архів містить понад 700 000 сторінок із 400 видань різними мовами: українською, польською, німецькою, кримськотатарською, російською, ідиш тощо.
«Ресурс постійно поповнюється. Команда LIBRARIA продовжує роботу і планує представити найближчими роками кілька мільйонів сторінок, значно розширивши географічні та хронологічні межі проєкту».
Бібліотека запрошує науковців, істориків, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією, долучитися до використання цього унікального ресурсу.
За додатковою інформацією звертатися: Олена Попович, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів, тел. (098) 895-28-93 (viber/telegram)
Довідково
Фонд катедр українознавства (ФКУ) (Ukrainian Studies Fund) – освітня благодійна інституція, створена українською діаспорою в США 1958 року з метою сприяння розвитку освітніх програм, знань та інформації про Україну та українців. Найбільшим його проєктом є заснування програми україністики в Гарвардському університеті. ФКУ також надає підтримку численним проєктам вчених Північної Америки та Європи, в тому числі українським.