З 1 січня 2025 року Національна служба здоровʼя України змінила умови проходження деяких досліджень для вчасного виявлення онкозахворювань за Програмою медичних гарантій. Нагадаємо, загалом таких досліджень є шість: мамографія (обстеження молочних залоз), гістероскопія (обстеження матки), езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія) (обстеження стравоходу і шлунка), колоноскопія (обстеження товстого кишківника), цистоскопія (обстеження сечового міхура), бронхоскопія (обстеження трахеї та бронхів).
Про це інформує благодійна організація «Фонд боротьби з раком».
Зміни ж, повідомляють в організації, стосуються лише мамографії та колоноскопії. Ці дослідження відтепер доступні для українців та українок безоплатно із 45-річного віку (раніше було із 40 років) один раз на два роки (раніше можна було щороку), а також для пацієнтів із груп ризику (незалежно від віку) – щороку.
Не змінилися умови для безоплатного проходження цистоскопії, езофагогастродуоденоскопії (гастроскопії), гістероскопії, бронхоскопії – підставою для безоплатного отримання цих послуг, як і раніше, є досягнення пацієнтами 50-річного віку.
Нагадуємо, що ці шість досліджень можна зробити у будь-якому медичному закладі, які мають укладені договори з НСЗУ на відповідні пакети послуг. Для цього потрібно звернутися до сімейного або ж лікуючого лікаря. Якщо будуть відповідні покази, лікар скерує вас на обстеження, виписавши направлення.
Важливо, що ці шість обстежень є безоплатними лише за наявності електронного направлення.
Щоб дізнатись про найближчий заклад, в якому можна пройти потрібне дослідження, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або ж переглянути відповідний дашборд на сайті НСЗУ.
В оплачений державою пакет разом із названими обстеженнями входять такі послуги: консультація лікаря та анестезіолога за потреби, місцева або загальна анестезія, опис результатів досліджень, за необхідності направлення пацієнта/-ки для отримання спеціалізованої медичної допомоги або інших медичних послуг та інше. У Фонді боротьби з раком наголошують: більшість онкозахворювань мають сприятливі прогнози щодо лікування за умови вчасного виявлення. Але підступність раку у тому, що здебільшого на ранніх стадіях онкологічні недуги протікають безсимптомно й проявляються лише тоді, коли становлять серйозну загрозу життю. Тож, в організації радять потурбуватися про себе та проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем щодо того, які із перелічених обстежень для ранньої діагностики онкозахворювань потрібні у конкретній ситуації.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!