Ціни на хліб можуть зрости до 20%: чому та коли варто очікувати підвищення у Чернігові

На 10-20% може зрости вартість хліба до кінця березня 2025 року. Про це розповів перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, ситуація в цій галузі зараз складна: хлібопекарі отримали значні збитки через зростання вартості сировини та енергоносіїв.

Про це йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Директорка Чернігівського хлібокомбінату №2 Ольга Заїка зазначила, що їхня продукція у першому півріччі може здорожчати у середньому на дві гривні.

Продавчиня хліба на одному з ринків Чернігова Наталія Цегельник говорить:

«У нас, мабуть, трошки дорожче, ніж у супермаркеті, але, я вважаю, що у нас завжди свіже. Батон у нас буде 30. Хлібчик чорний буде 30 і білий плюс-мінус теж 30. Дорожче, ніж 33 гривні, у нас немає».

Наталія Цегельник

Наталія каже: востаннє цінники у них змінювалися у грудні 2024-го. В середньому продукція подорожчала на гривню.

Покупчиня Світлана Лось зазначає:

«Ціна – якість? Нормально. Голодувати ж не будеш – будеш купувати. Це можна якусь річ не купити, а їсти ж потрібно».

Світлана Лось

У торговельній точці неподалік пропонують і свіжий хліб, і вироби з уцінкою.

Тут продавчиня, теж Наталія, розповідає:

«Внизу — то у нас уцінка хліба. Якщо за день ми не продали хліб, він залишається деякий – складаємо в ящик, люди вже знають, що то трошки дешевше. На 8-10 гривень він йде дешевше. Деякі не можуть собі такий купити, беруть той. Він не дуже поганий. Ніч переночував, такий самий хліб».

Покупчиня Віра Боженок говорить:

«Оті ціни, що зверху, мені здається, що вони трішки занадто. А оці, що по 18-20, то можна брати. Без хліба як? Не поїси ні супчику, ні борщику. Нічого».

Перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів, що у собівартість хліба закладаються витрати на сировину, пакувальні матеріали, логістику, заробітні плати тощо. За його словами, ситуація в цій галузі зараз складна, адже в грудні та на початку січня хлібопекарі отримали значні збитки через зростання цін на сировину та енергоносії.

«Я не виключаю, що наприкінці січня будуть перші підвищення і до кінця першого кварталу в межах 10-20% може бути здорожчання. Але значна конкуренція в виробництві хліба присутня і це буде стримувати ріст цін в названих межах», — зазначає Юрій Дученко.

Юрій Дученко

Про те, що для стабільного виробництва хліба потрібно буде підвищувати його ціну, говорить і директорка Чернігівського хлібокомбінату №2 Ольга Заїка.

«Ми бачимо, що на сьогоднішній день для того, щоб забезпечити підприємство ресурсом, забезпечити підприємство можливістю закупати сировину, ми повинні працювати і повинні підіймати цю ціну хліба. Інакше не буває».

Ольга Заїка

Ольга Заїка прогнозує:

«Мої прогнози на 2025 рік? Дай Боже, щоб вийшли аграрії і посіяли і пшеницю, скажімо так, і, щоб вони зробили всі необхідні заходи для того, щоб виріс гарний урожай. А це також впливає, яке буде борошно, яке буде зерно, яке буде борошно, яка буде його вартість».

Олег Крапивний

За минулий рік сільгоспвиробники зібрали 979 тисяч тонн зерна пшениці та 31 тисячу тонн жита, розповідає директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний.

«Я хочу сказати, що у хлібозаводах потреба в житньому і пшеничному борошні забезпечена на 1-2 місяці наперед», — сказав Олег Крапивний.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!