З 20 грудня 2024-го року Чернігів не має виконувача обов’язків міського голови, а депутати не збираються на сесію (офіційно у засіданні триває перерва). І через це, зокрема, чернігівці, які постраждали від російсько-білоруських окупантів, не можуть вирішити свої земельні питання та отримати компенсації.
Про ситуацію з керуванням містом у понеділок, 3 лютого, після засідання виконавчого комітету міської ради журналістам розповів заступник міського голови Віктор Геращенко:
За його словами, через те, що депутати тривалий час не збираються на сесії, «завислі» питання, які стосуються різних напрямків. Крім різноманітних міських програм, на які не можуть виділити гроші, поки ці програми не затвердять депутати, «у повітрі» знаходиться питання будівництва водонапірної станції у районі «Хімволокно»: гроші, біля 310 мільйонів гривень, на це будівництво виділяє Німеччина, але депутати мають схвалити виділення землі під цей проєкт. Така ж проблема з побудовою станції для аналізу стану води: як розповів Віктор Геращенко, обладнання вартістю 10 мільйонів для неї вже придбало ПРО ООН, втім, під цей проєкт також потрібно виділити землю, що можуть зробити лише депутати.
Всього, щодо земельних питань, за словами пана Геращенко, до міської ради надійшла 1231 заява, долю яких мають вирішити саме депутати під час сесії. Ще 150 заяв стосуються питання оформлення землі тими чернігівцями, які постраждали від дій окупантів, і яким для приведення у порядок документів та отримання компенсацій за знищене житло, також потрібне рішення депутатів.
За словами віце-мера, у разі, якщо у найближчі тижні депутати не зберуться на сесію, виконання бюджету міста може бути зупинене:
![світлина Сєргєя Карася, Віктор Геращенко (крайній ліворуч) закликає депутатів відновити сесію Віктор Геращенко (крайній ліворуч) закликає депутатів відновити сесію]()