Сила духу і надії: понад 200 ветеранів з усієї України зібралися на змагання в Чернігові

Понад 200 ветеранів і військових після поранень приїхали до Чернігова, щоб довести: життя триває, боротьба — не завершена, а сила — в єдності. Змагання з адаптивного спорту пройшли 5–6 квітня й стали джерелом віри, підтримки й нової мети для тих, хто втратив, але не зламався.

Про все детальніше у матеріалі Суспільного.

Учасники змагань та їхні рідні у Чернігові 5-6 квітня
Учасники змагань та їхні рідні у Чернігові 5-6 квітня
"Приїхали 213, але це не враховуючи тих хлопців, що приїхали до нас з нашого шпиталю. Їх привезли сюди, щоб показати, життя після поранення теж є".

Всього учасники змагалися у восьми видах адаптивного спорту. Цього року додався турнір зі стрільби з малокаліберної гвинтівки.

Вікторія Калмикова, голова ГО "Ветеранська спільнота України «Серцевір»"
" Я вирішила в цьому році приурочити цей турнір імені Юрія Калмикова, мого загиблого чоловіка. Рік тому він загинув, 1 квітня, на Донеччині. Він був снайпером і чемпіоном Європи з високоточної стрільби, тому в мене виникло таке бажання провести турнір саме на його честь".

Ветеран з Чернігова Павло Осадчий змагається у жимі лежачи. Розповідає, зазнав поранення у 2023 році, під Соледаром на Донеччині. У таких змаганнях бере участь не вперше.

Павло Осадчий, ветеран
Після перших змагань я ніби по-новому почав жити й це натхнення і такий стимул до того, щоб рухатись далі".

Олександр Голіков з Носівки зазнав поранення у 2022-му під БахмутомРозповідає, на цих змаганнях втретє. Брав участь у п’яти видах спорту.

Олександр Голіков, ветеран, з дружиною та сином
"Жим гирі, жим штани, стрільба з лука, ейрбайк та веслування".
Учасники змагань та їхні рідні у Чернігові 5-6 квітня

Ветеран з позивним "Гуцул" брав участь у трьох видах адаптивного спорту: жим лежачи, веслування на тренажері та ейрбайк. Каже, в Чернігові вдруге.

"Гуцул", ветеран
" Минулого року ми приїжджали трішки меншою командою, а цього року вже приїхали командою майже десять чоловік з Києва. Я хотів побажати хлопцям, ті, хто повертається, щоб вони себе шукали в спорті. Шляхом фізкультурно-спортивної реабілітації, я вважаю, що так швидше вони відновляться, чим лежачи вдома перед телевізором".
Учасники змагань та їхні рідні у Чернігові 5-6 квітня

Учасниками змагань були не лише ті, хто брали участь у російсько-українській війні, а й учасники бойових дій в Афганістані.

Раїса Давудова, учасниця бойових дій в Афганістані
" Я з чоловіком, він в команді цій теж, ми як єдина родина, мені дуже подобається".

Сергій Довбиш, співзасновник "Серцевіра", розповів, що такі змагання позитивно впливають, як на фізичну, так і на психологічну реабілітацію.

Сергій Довбиш, співзасновник ГО "Ветеранська спільнота України «Серцевір»"
" Перш за все це сила духу єдності. Ми зараз даємо відчуття загальної всеукраїнської підтримки кожного і кожної. Наші змагання – це про об’єднання".
Учасники змагань та їхні рідні у Чернігові 5-6 квітня