Сьогодні хотілося б поговорити на таку філософську тему, як якості особистості військовослужбовця. В першу чергу хотілося б зрозуміти, якими якостями повинен володіти захисник Вітчизни?

Основне завдання кожного військовослужбовця — це збройний захист і підготовка до захисту своєї Батьківщини, свого народу, своєї сім'ї. Дуже часто виконання цих завдань пов'язане з ризиком для здоров'я і життя. А при таких умовах військовослужбовець обов'язково повинен бути патріотом. На сайті https://defense-reforms.in.ua/en/ кожен може ознайомитися з основними положеннями оборонної реформи в Україні.

Якщо задуматися, то що взагалі таке патріотизм? Патріотизм — це любов до Батьківщини. Напевно це визначення, яке засіло у наших в головах — це перше, що спало на думку будь-якому читачеві. Частково кожен з нас має рацію, але лише від частини. Можна любити Батьківщину і ніяк не показувати прояв цієї любові. Просто любити. Любов — це почуття, яке не можна виміряти або пояснити. Але в цьому випадку таку людину складно назвати патріотом.

У загальному розумінні патріотизм — це прояв любові до Батьківщини. Іншими словами це якась дія, що виражає любов до Батьківщини. Ось дію можна виміряти або оцінити. А вища форма прояву патріотизму — це самопожертва. Коли людина готова віддати найдорожче, що в нього є, — своє життя за Батьківщину.

Саме тому кожен військовослужбовець повинен бути патріотом. В іншому випадку, якщо патріотизм чужий військовослужбовцю, то він перетвориться в байдужого найманця, який працює за зарплату до тих пір, поки його життю і здоров'ю нічого не загрожує.

Військовослужбовець — підлеглий, суворо виконує накази командирів і начальників. Ми всі в цьому житті комусь підкоряємося: на роботі у кожного є начальник, який час від часу ставить нам завдання, дає доручення, які вимагають виконання. У Збройних силах вибудувана чітка вертикаль підпорядкування одних військовослужбовців іншим. Обговорення та невиконання наказів командира — військове злочин. З іншого боку, на командира лежить вся повнота відповідальності за виконання бойового завдання, а також всі аспекти життєдіяльності військовослужбовця. Наприклад, за життя і здоров'я своїх підлеглих відповідає командир. У війську сувора дисципліна. Саме на дисципліні побудовані майже всі взаємовідносини військовослужбовців. Дисципліна — це встановлений порядок поведінки людей, що відповідає усталеним в суспільстві нормам права і моралі, а також певним вимогам.