Кожен, хто в минулому мав проблеми з банками або мікрофінансовими організаціями у вигляді заборгованості, знають, як важко знайти вихід із такої ситуації і вирішити проблему. Реструктуризація – це своєрідний крок назустріч від кредитної організації. Її не завжди можна вважати порятунком, оскільки вам в будь-якому випадку доведеться сплачувати додаткові відсотки. Але що краще – спробувати знайти гроші чи прийняти нові умови?
Кредит – це в першу чергу зобов'язання повернути кошти. Яким чином ви це будете робити – одним або кількома платежами – це вже інше питання. Якщо ви порушили умови договору, пропустили обов'язкову виплату, внесли неповну суму – все це буде мати наслідки. Кредитна організація накладає штрафні санкції.
В Україні використовують стандартну схема кредитування – сума повернення розділяється на однакові частини. Після пропуску шести платежів клієнт потрапляє в чорний список. Це означає, що він зможе отримати в кращому випадку мінімальний кредит в МФО, наприклад, від https://creditplus.ua/uk.
Після прострочення платежу з клієнтом зв'язуються представники організації. Якщо мирно вирішити конфлікт інтересів не вдається, до справи долучаються колектори. Їх завдання – повернути кошти. За таких обставин реструктуризація – компромісне рішенням для обох сторін договору.
Реструктуризація передбачає зміну окремих умов договору за згодою кредитора та позичальника. Якщо говорити конкретно, мова йде про зміну термінів погашення заборгованості. Всі подібні питання розглядаються в індивідуальному порядку.
Ініціація реструктуризації може відбутись з боку кредитора. Позичальника сповіщають про необхідність перегляду умов договору в SMS або по телефону. Для клієнта краще самому звернутися в кредитну організацію і розповісти про причини виникнення проблем. У більшості випадків авторитетні кредитори ставляться з розумінням, анулюючи штрафи і т.д.
В яких ситуаціях знадобиться реструктуризація?
На ранньому етапі заборгованості з боржниками намагаються працювати представники кредитора. Вони телефонують, відправляють SMS-повідомлення, пишуть листи на поштову адресу. Якщо відповідної реакції з боку клієнта не виникає, ситуація переходить в категорію ризикованих. На цьому етапі піднімається питання про потребу в реструктуризації.
Класичні умови реструктуризації
Передбачено кілька варіантів перегляду умов кредитування.
- Зменшення розміру обов’язкових платежів завдяки продовженню строків на повернення боргу.
- Кредитні канікули – відстрочка, яка дає змогу позичальникові знайти гроші та виконати боргові зобов’язання.
- Рефінансування – отримання нового кредиту для закриття старого.
Перший варіант допомагає знизити фінансове навантаження. Кредитні канікули – всього лише відкладе проблему, але не дасть змогу її вирішити. Потрібно уважно вивчати договір і розбиратися в юриспруденції, щоб зрозуміти де рятувальний круг, а де боргова пастка.
Кредитна організація не зацікавлена у збитках. Зверніть увагу на розділ, в якому йдеться про відповідальність сторін. Там мають бути вказані обставини для нарахування штрафних санкцій.
Іноді найкращий вихід з положення – рефінансування. Щоб закрити актуальну заборгованість в одній конторі, ви звертаєтесь в іншу. Таким чином вдається уникнути великих штрафів. Але зазначимо, що все це погано впливає на кредитну історію. Та і кредитор кілька разів подумає, перш ніж надати гроші позичальнику з актуальним боргом.
Реструктуризація – не завжди порятунок
При виникненні проблем їх слід вирішувати якомога швидше. Особливо коли мова йде про кредитні зобов'язання. Якщо випустити все з-під контролю, справа може дійти до арешту житла. Реструктуризація підійде людям, які мають стабільне джерело доходу та зіткнулись з тимчасовими труднощами.
В останні роки економічна ситуація в країні далеко не з кращих. Обсяг витрат часто перевищує загальний прибуток. Всі це розуміють. Дуже важливо, щоб кредитор бачив ініціативу з вашого боку. Ні в якому разі не ховайтесь і не намагайтесь уникнути відповідальності.
Хорошим сигналом буде внесення 3000 грн. Щоб отримати їх, досить вибрати одну з відомих МФО та скористатися пропозицією для нових клієнтів. Мається на увазі позика під 0% терміном на 30 днів. А 3000 гривень буде достатньо для часткового вирішення проблеми.
З іншого боку, кредити – це не вихід в ситуації, особливо якщо ви знаєте, що не зможете заробити ці гроші. Жити одними кредитами – це великі ризики залишитися ні з чим.
Корисна порада: якщо звертаєтесь за кредитом, кілька разів подумайте, чи він вам потрібен. Звичайно, якщо кошти необхідні для лікування чи термінового відновлення майна, позика буде виправданою. Але коли люди беруть в кредит електроніку – це нерозумно. Здоровий глузд стане найкращим способом уберегти себе від проблем з кредиторами.