Виховати любов до навчання - першочергове завдання дорослих. Не вимоги, не почуття боргу або провини, а саме велике бажання, допитливість, внутрішня потреба в знаннях служить досить міцною основою для успішного інтелектуального розвитку. На жаль, не завжди, навіть занадто часто батькам не вдається настільки зацікавити дитину навчанням, щоб вона з легкістю долала складнощі, пов'язані з навчанням, рішенням складних задач, адаптацією, а також щоденною наполегливою працею.
Від чого залежить мотивація дитини до навчання? Причини проблем з навчанням
Ні активна участь батьків у розвитку малюка, ні численні розвиваючі курси не гарантують того, що дитина навчиться любити навчання і буде отримувати задоволення від цього заняття. До втрати пізнавального інтересу можуть привести різні причини:
- Недостатній розвиток когнітивних здібностей (тих, що потрібні для навчання);
- Відсутність уявлення, про те, як правильно вчитися - самостійно шукати і аналізувати інформацію, запам'ятовувати, розпоряджатися своїми здібностями і набутими знаннями;
- Помилкова мотивація - вибір неправильних методів, щоб мотивувати малюка до навчання;
- Перевтома через занадто високі навантаження;
- Невпевненість в собі, як результат завищених вимог, частих зауважень, критики з боку педагога і батьків;
- Складнощі, пов'язані з вибудовуванням взаємин з однолітками, відсутність досвіду спілкування, дружби.
Як зацікавити дитину навчанням? Правила дошкільного розвитку дитини
Мотивація у малюків формується з ранніх років. Щоб стимулювати дитину до навчання, необхідно дотримуватися простих правил:
- Вчити так, щоб навчання було для неї комфортним. Сама зрозуміла і приємна для малюка форма навчання - гра.
- Привчати до відповідальності, а разом з тим і до самостійності. Коли учень навчиться сам виконувати поставлені перед ним завдання, це стане основою для успішного саморозвитку в майбутньому.
- Забезпечити можливість вчитися в компанії дітей свого віку. Плюс колективне навчання - це єдині цілі, а також здорове суперництво, що спонукає дітей старатися, докладати більше зусиль і домагатися результатів.
- Бути уважними до індивідуальних особливостей розвитку. Всі малюки розвиваються за своїм графіком, виявляють різні здібності. З огляду на них, можна виявити слабкі сторони, регулювати інтенсивність занять і забезпечити дитині оптимальні умови для навчання.
Дошкільна підготовка - міцний фундамент для відмінної успішності в першому класі. Але вона все ж не може бути 100% гарантією, що в початковій школі учень не втратить інтерес до навчання. Адже там його чекають довгі і не завжди цікаві уроки, оцінки, часто - осуд батьків, невдоволення вчителів. Найбільше мотивація учнів - початківців залежить від підтримки і розуміння, похвали і заохочення батьків.
Як мотивувати дитину на навчання? Розвиваючі курси для дітей
У розвитку дітей батькам потрібні помічники. Хороша розвиваюча методика може вирішити відразу всі питання гармонійного виховання інтелекту: і розвиток розуму, і мотивація, і соціалізація школяра. Однією з кращих в Україні розвиваючих шкіл для учнів 5-11 років є Школа ментальної арифметики Соробан®. На уроках цієї школи учні відточують розум, реалізують свій потенціал, вчаться мислити, справлятися зі складними завданнями. Інтерес стає ключовим стимулом, рушійною силою розвитку, тому що мета Соробан® - не просто давати знання, а виховувати любов до навчання.