Ефективне управління автопарком неможливе без якісного та безперервного контролю над усіма ланками цього бізнесу. Професійна експлуатація транспортних засобів, дотримання маршрутної карти, оптимальне використання палива – все це впливає на успіх бізнесу та рівень прибутку.
Компанії, які використовують автотехніку, особливо великогабаритну та важку, щомісяця витрачають на паливо великі суми. Не буде перебільшенням сказати, що ця стаття видатків сама велика. До того ж власники автопарків змушені миритися з тим, що більшість водіїв шахрайським чином зливають та перепродають паливо, накручують пробіги, роблять ліві рейси. Все це не дозволяє підприємствам вийти на новий рівень дохідності.
Система GPS-моніторингу за транспортними засобами – це комплексне рішення, що дозволить запобігти несанкціонованим втратам палива, оптимізувати витрати (часові, фінансові) та значно підвищити рентабельність компанії.
Як взяти повний контроль над використанням палива транспортом автопарків
Супутникова система GPS-моніторингу транспорту дає можливість комплексно, детально та безперервно контролювати використання палива у кожній одиниці транспорту. Досягається це завдяки монтажу, підключенню та налаштуванню спеціального обладнання на автомобілі. Це обладнання за допомогою програмного забезпечення, цифрової техніки, мобільних операторів та супутникової навігації взаємодіє з супутником.
Так відбувається повне відстеження транспорту з фіксацією його місцезнаходження, витрат палива та показників всіх датчиків. Щоб зрозуміти, як саме відбувається контроль палива, треба знати, по яким показникам і параметрам GPS-система надає дані:
-
рівень палива у баку в момент відправлення ТЗ по маршруту;
-
витрати палива на певну відстань;
-
кількість разів відкриття люку бензобаку;
-
географічне місце, час та об’єм (в літрах) заправок;
-
географічне місце, час та об’єм (в літрах) зливів палива;
-
залишки палива на момент прибуття ТЗ в пункт призначення.
Всі ці заміри дозволять власнику автопарку точно знати, скільки палива витрачається на кожен маршрут, чи були несанкціоновані зливи і незаплановані рейси.
Виключення крадіжок палива та оптимізація його використання за рахунок створення ефективної маршрутизації дозволить зменшити видатки та підвищити доходи. Знаючи, що ведеться точний контроль палива, водії не наважаться на крадіжки. До того ж систему GPS-моніторингу можна налаштувати таким чином, що вона буде надсилати термінові повідомлення про несанкціонований злив палива. Це також ефективний метод профілактики крадіжкам палива.
Переваги супутникового моніторингу як засобу запобігання крадіжкам палива
Аналіз ефективності та результативності GPS-системи моніторингу показав, що на великогабаритних транспортних засобах, де може витрачатися біля тони палива в день, встановлення трекерів контролю може показувати свою реальну ефективність вже в перші дні експлуатації.
Перевагами цієї системи є:
-
точність контролю даних – відхилення від реальних показників може становити +/-1%;
-
виключення шахрайства;
-
повідомлення про зливи;
-
детальні звіти з точними цифровими даними;
-
можливість порівнювати водіїв;
-
адаптивність системи під особливості роботи кожного автопарку та види техніки (спецтехніка, будівельні транспортні засоби, вантажівки, легковики, сільгосптехніка).
Перш ніж інтегрувати у свій бізнес систему супутникового GPS-контролю, можна отримати детальну консультацію спеціалістів компанії Persey-SSM. Вони можуть продемонструвати роботу системи, налагодити тестову експлуатацію. Після впровадження GPS-моніторингу в систему управління автопарком, професіонали проведуть навчання персоналу по користуванню системою.