20 січня 2020 року відбудеться остаточне кодування рейтингових українських телеканалів. Третина населення України опиниться перед темним екраном, оскільки втратить вільний доступ до супутникового сигналу від головних медіагруп — «1+1 Media», «Inter Media Group», «StarLightMedia» та «Медіа Групи Україна». Глядачам, які звикли дивитися телеканали «на шару», доведеться шукати альтернативи. На щастя, ринок пропонує багато інших варіантів легального прийому сигналу.
Чому відбудеться кодування українських телеканалів
Подейкують, що блокування вільного доступу до рейтингових телеканалів — це один із рішучих кроків у боротьбі з піратством. Крім того, кодування потрібне для виконання медіагрупами зобов’язань перед правовласниками, у яких закуповується контент. Також на відключенні безкоштовного доступу до «супутника» наполягали провайдери платного ТБ, які також зацікавленні у переході України на систему платного телебачення.
Хто пропонує альтернативи
Через кодування рейтингових українських телеканалів виникає потреба в пошуку нових способів перегляду. Медіагрупи запустили на своїх телеканалах сповіщення про те, що глядачі повинні звернутися до «офіційного телевізійного оператора». Річ у тім, що під цими словами мають на увазі національних провайдерів:
- кабельні оператори (Воля, Ланет, Datagroup, Triolan, Інформаційні технології). Для підключення необхідно прокласти кабель у помешкання та підписати контракт на надання телевізійних послуг. Кабельне мовлення вирізняється високою якістю зображення та звуку, але кількість телеканалів у одному пакеті невелика. Крім того, багатоквартирні будинки зазвичай підключені до конкретного провайдера, тому вибору часто немає;
- платне супутникове мовлення (VIASAT, XTRA TV). Щоб стати абонентом, достатньо встановити супутникову антену та тюнер. Після підписання контракту на надання послуг клієнту видається карта доступу, яка знімає кодування українських телеканалів. Абонент може переглядати від 80 телеканалів у високій якості зображення. Але існують недоліки: висока вартість обладнання та надання послуг. Також прийом сигналу залежить від зовнішніх завад та погодних умов;
- ефірне цифрове телебачення (Т2). Цей варіант дозволяє безкоштовно переглядати телеканали. Кодування українських телеканалів на це ніяк не впливає. Для підключення необхідно лише придбати приймач цифрового сигналу. Однак перегляд має два мінуси: обмежена кількість телеканалів (32 мовники) та залежність якості сигналу від зони покриття. Якщо абонент знаходиться далеко від телевізійної вежі, то сигнал буде поганим, або його не буде зовсім;
- інтернет-телебачення (Divan.TV, OLL.TV, MEGOGO, SWEET.TV). Для його підключення не потрібні кабелі чи контракти. Достатньо підключити телевізор до Інтернету по Wi-Fi або через телевізійну приставку. Абонент отримує доступ до необмеженої кількості телеканалів у відмінній якості та бібліотеки фільмів і серіалів.
Все більше глядачів українського телебачення, яке підпадає під кодування українських телеканалів, обирають останній варіант. Він найзручніший у підключенні та користуванні. Серед наявних операторів інтернет-телебачення одним із найбільших вважається Divan.TV.
Сервіс дозволяє переглядати рейтингові телешоу, кращі фільми та серіали HBO усюди, де є Інтернет. На один акаунт можна підключити до 9 пристроїв одночасно (Smart TV, смартфон, планшет, комп’ютер). Головна перевага Divan.TV перед звичайним телебаченням — можливість керування ефіром (пауза, перемотка, перегляд спочатку). Крім того, абонент можете переглянути записи телеканалів за останні 14 днів у спеціальному архіві.
Приєднавшись до сервісу інтерактивного ТБ, питання кодування українських телеканалів можна вважати вирішеним. Залишається тільки насолоджуватися перевагами телебачення нового покоління.