Зростання врожайності соняшнику та площ, зайнятих під цією культурою, спонукає аграріїв звертати більше уваги на технологію обробки, адже ігнорування правил підбору гібридів та системи захисту загрожує серйозними втратами.

При сприятливих погодних умовах, використанні сучасної техніки та дотриманні відповідних аграрних технологій, вирощування соняшнику – дуже вигідне заняття. Водночас, вирощування соняшнику – досить трудомісткий процес.

Все починається з насіння

Рентабельність господарства, які вирощують соняшник, перш за все залежить від вибору насіння. Тому популярність того чи іншого сорту безпосередньо в аграріїв, пов'язана з результатами, отриманими під час минулих сезонів.

Окремо слід відзначити популярні сьогодні системи вирощування соняшнику, умовно названі «гібрид + гербіцид». Це, наприклад, технологія вирощування соняшника Express Sun і Clearfield. Ці технології активно підтримуються виробниками насіння і засобів захисту рослин.

Однак для отримання високого врожаю важливо не тільки правильно підібрати гібрид, але також не забути про масу інших тонкощів, серед яких своєчасно вироблений висів і правильно розрахована норма висіву, в залежності від вологозабезпеченості ґрунту та його родючості. Всі ці параметри визначаються дослідним шляхом, бо різні гібриди соняшника показують різні результати.

Труднощі при вирощуванні соняшнику пов'язані виключно з дотриманням правильної технології, до якої соняшник, у порівнянні з іншими польовими культурами найбільш вимогливий. Ця особливість диктується двома основними факторами: запасами залишкової вологи й наявністю інфекційного початку в ґрунті. Так, не рекомендується висівати соняшник після багаторічних трав, суданської трави, цукрових буряків, які формують глибоко проникливу кореневу систему й сильно висушують ґрунт. Не слід розміщувати соняшник і після культур, що мають з ним спільні хвороби: гороху, ріпаку, сої, томатів. Кращі попередники – озимі колосові культури, кукурудза на силос та зерно, рицина.

LNZ hub

Минулого року, наш LNZ hub був розміщений у Шполянському районі Черкаської області, завдяки цьому, гостям з усіх куточків країни було зручно дістатися до дослідних полів. Сприятливі ґрунтово-кліматичні умови регіону дозволяють продемонструвати весь діапазон груп стиглості гібридів соняшника. Таким чином, усі бажаючі аграрії та аграрні холдинги могли отримати багато корисної інформації, та розвивати свою справу.