Ситуація неприємна, але вихід знаходити треба. Головне − не гарячкувати. Не поспішати з рішеннями. Ось, що треба зробити, аби вчинити правильно.
-
Знаходимо надійний автосервіс
Головне − щоб обрана вами СТО могла виконати всі роботи власними силами. Звертатись до декількох виконавців − поганий варіант. Потім винних не знайдете. Обирайте того, хто надійний. Кому ви довіряєте. Навіть якщо ціна там трохи вище, ніж в інших місцях.
Краще віддати перевагу мультибрендовим автосервісам. Де займаються ремонтом автівок різних марок. Звертайте особливу увагу на наявність обладнання. Відновлення − складний процес. Тут одними підйомниками не обійтись.
-
Оцінюємо збитки
Для цього автівку потрібно розібрати. Принаймні, ті її частини, які зазнали ушкодження внаслідок ДТП. Тільки тоді можливо провести дефектування − оцінку стану вузлів та агрегатів. Звичайно, всіх пошкоджень одразу побачити не вдасться. Завжди в процес робіт щось "вилазить". Тому оцінку знайдених збитків можна сміло збільшити на 30-35%. Рахувати з певним запасом. Аби не помилитись. Якщо в результаті ремонт обійдеться дешевше − буде добре.
-
Прогнозуємо витрати
Звичайно, ви можете скласти лишень приблизний кошторис ремонту. Але робити це потрібно. Не маючи на руках хоча б приблизних цифр, неможливо прийняти обґрунтоване рішення.
Витрати зручно рахувати за допомогою електронних таблиць. Підійде щось на кшталт Microsoft Excel чи Google Sheets. З їх допомогою можна миттєво перерахувати великий масив витрат при зміні декількох перемінних. Наприклад, при рості курсу іноземної валюти. Краще брати онлайн версії. Щоб завжди можна було відкрити таблицю на мобільному пристрої.
Якщо ж ви "не дружите" з комп'ютерами, запасіться блокнотом в клітинку, ручкою та калькулятором.
-
Вартість робіт
Ось чому краще мати справу з автосервісом, здатним взяти на себе весь процес реставрації. Так вам буде легше прогнозувати витрати. Та легше домовитись про знижку. Адже ви відразу отримаєте статус "гуртового клієнта".
Вам потрібно сісти з менеджером СТО та детально пройтись по всім пунктам. Завжди беріть більшу ціну. Враховуйте всі можливі витрати.
-
Шукаємо запчастини
Все залежить від популярності моделі вашої автівки. Якщо на дорогах країни є ще багато таких самих машин, вам буде легко найти деталі. Не тільки в магазинах. Але й на авторозбірках. По оголошеннях та в інших місцях.
Якщо у вас є доступ до гуртових цін чи суттєвих знижок на запчастини у великого постачальника, можна братись за ремонт. Інакше доведеться витрачати час на пошук оптимального варіанту.
При оцінці збитків краще брати найвищу ціну. Її легко взнати в офіційного дилера вашої марки. Використовуйте ці цифри у розрахунках.
-
Приймаємо рішення
Отже, тепер ви більш-менш точно знаєте, що саме треба міняти в автівці. Тримаєте в руках приблизні, але обґрунтовані розрахунки. Зважте, чи є у вас відповідні фінансові ресурси. Поцікавтесь на розбірках, скільки вони готові дати за ваше авто. Це − найнижча ціна, яку ви завжди можете отримати. Тепер ви можете зробити розумний вибір.
Докладнiше - https://urban.kh.ua/services/vosstanovlenie-posle-dtp/