Сироватка - засіб для додаткового догляду за шкірою. Іноді кажуть «серум», але по факту це різні назви одного продукту. Чим він відрізняється від крему, і як правильно його використовувати? У цій статті ви знайдете відповіді.
Навіщо потрібна сироватка, і яку вибрати
Серум підсилює дію кремів і вирішує окремі проблеми. Наприклад, антивікова сироватка для обличчя уповільнює старіння, розгладжує зморшки та покращує пружність шкіри. У таких формул більш концентрований склад, інтенсивна дія і здатність проникати в глибокі шари шкіри. Тому для нанесення достатньо невеликої порції.
У колекції європейських брендів, наприклад, компанії Lambre, представлені сироватки з різними функціями. Дія засобу залежить від поєднання активних компонентів: антиоксидантів, рослинних екстрактів та олій, вітамінів, пептидів та іншого.
Види сироваток
• Зволожуюча. Наповнює клітини вологою і допомагає утримувати її. Завдяки цьому розгладжує зморшки. Підходить для антивікового догляду, сухої і зневодненої шкіри, а також для уповільнення процесів старіння.
• Ліфтинг-сироватка для обличчя. Її функція - підтримувати контури обличчя і «підтягувати» овал, який з роками втрачає чіткість.
• Антивікова. Збагачена ударною дозою антиоксидантів та інших омолоджуючих компонентів для відновлення клітин і розгладження зморшок. Сироватка Ламбре Vipera Curatio містить синтетичну отруту гадюки і діє як міорелаксант, безпечний аналог ботокса. Розслаблює м'язи і розгладжує мімічні зморшки.
• Відбілююча. Як правило, це сироватки з вітаміном С, який ефективно освітлює пігментні плями і вирівнює відтінок обличчя.
• Вітамінна. Живить клітини і допомагає шкірі залишатися в тонусі.
• Сироватка для шкіри навколо очей. Ніжній шкірі в цій області потрібна спеціальна зміцнююча формула. У неї ніжна текстура для зволоження, освітлення темних кіл та боротьби з набряками.
Як використовувати сироватку
Головне правило - не намагайтеся замінити сироваткою денний або нічний креми. Це різні продукти. В ідеалі серум повинен посилювати дію крему.
Використовуйте сироватку тонким шаром вранці та ввечері після очищення і тонізації шкіри. Можна наносити на все обличчя і шию або вибірково, лише на проблемні місця, наприклад, виражені пігментні плями, які необхідно освітлити. Дайте сироватці вбратися, потім переходьте до крему.
Сироватку з гіалуроновою кислотою бажано наносити на вологу шкіру, можна після душа. Справа в тому, що високомолекулярна гіалуронова кислота створює на поверхні плівку, яка утримує вологу. На сухій шкірі їй буде просто нічого утримувати.