Неприємні відчуття, що сковують, а не дають вільно рухатися - це ознаки неблагополуччя в опорно-руховому апараті. Простріл в спині - це сигнал про те, що потрібно якомога швидше звернутися на прийом до невролога або вертебролога. У подібного явища завжди є причина. А що викликає появу простріла - належить з'ясувати лікаря. Самостійно визначити потенційне захворювання навряд чи вийде, оскільки для цього потрібно володіти специфічними знаннями і можливостями проводить клінічні дослідження.

Що робити при прострілі у спині? Більш докладніше про це читайте на сайті viprosal-v.ua!

Простріл у спині на медичному мовою називається люмбаго. Це різко виникаюче неприємне відчуття, яке в буквальному сенсі цього слова на деякий час паралізує деякі м'язи. Найчастіше справжньою причиною подібного синдрому є компресія нервового волокна. Інтенсивність больового синдрому і протяжності шляху поширення безпосередньо залежить від того, який нерв піддається компресії.

Причини прострілів у спині

Простріли в спині - це не самостійне захворювання. Це комплекс клінічних симптомів, що включає в себе біль і можливі неврологічні прояви. Відповідно, передумовою появи прострілу в спині може стати тільки захворювання або патологічний стан, при якому порушується прохідність нервового імпульсу.

Потенційні причини прострілів у спині, які не пов'язані з ураженням тканин позвоночго стовпа:

  • Значні фізичні навантаження, в результаті яких в товщі м'язів накопичуються метаболіти і викликають спазм, що негативно позначається на що проходять поруч нервових волокнах;
  • тривале надмірне напруження м'язового каркаса нижніх кінцівок і поперекової області, наприклад, при довгому стоянні на ногах або ходінні на високих підборах;
  • різкий підйом тяжкості, в результаті чого можуть виникнути мікроскопічні розриви в товщі м'язового волокна;
  • важка фізична праця;
  • надлишкова маса тіла;
  • неправильно організоване місце для нічного відпочинку і роботи.

Ці причини зазвичай провокують короткочасні патологічні зміни в м'язах і інших м'яких тканинах. Виникає міозит, спазм м'язів, розтягнення сухожильного і зв'язкового волокна. Всі ці захворювання можуть проявлятися у вигляді простріл і вимагають обов'язкового проведення повноцінного лікування. Якщо терапія не проведена в повному обсязі, то найближчим часом у пацієнта виникне ряд специфічних проблем зі здоров'ям. В першу чергу значно збільшиться ризик повторного травматизму зі збільшенням площі патологічного ураження. Також у нього почне розвиватися рубцева тканина, яка буде чинити негативний вплив на трофік нервового волокна і інших м'яких тканин. Це може сприяти розвитку цілого ряду серйозних захворювань.