Сучасний ритм життя, для якого характерні колосальні потоки інформації, постійні перевантаження і безперервні стреси, впливає на працездатність і продуктивність мозку зовсім не позитивно. Звідси й виникають такі інтелектуальні недуги як неуважність, зниження особистої ефективності, відсутність інтересу і байдужість до навколишнього світу, нездатність сконцентруватися та ін.
Все це справжні ознаки зниження продуктивності мозкової діяльності. На них можна не звертати уваги, особливо, якщо вони не тривожать постійно, однак якщо вищеназвані ознаки ви стали помічати у себе систематично, це сигнал до того, що прийшла пора щось робити. Наприклад, лікарський препарат «Мілдронат® капсули 250 мг» допоможе вам відновити працездатність і впоратися з розумовими й фізичними перевантаженнями. На сайті mildronat.ua ви зможете детальніше дізнатися про цей препарат.
Ось декілька порад для відновлення розумової активності:
Примушуйте свій мозок працювати.
Розумова робота – це прекрасна зарядка для мозку. В якості чудового тренування підійдуть вправи, які розвивають пам'ять і увагу, вивчення іноземних мов, розгадування кросвордів, гра в шахи й логічні ігри, розв’язання математичних задач. Чудовим рішенням буде пошук нового хобі. Коли ми освоюємо щось нове, наші розумові здібності активізуються.
Правильно харчуйтесь
Сьогодні практично кожен знає, що для якісної роботи мозок повинен забезпечуватися глюкозою. Для забезпечення свого головного органу потрібною кількістю корисних речовин краще за все споживати продукти, які містять натуральний крохмаль і цукор. До таких продуктів відносяться горіхи, чорний хліб, рис, бобові, картопля та інші.
Відпочивайте, висипайтесь, відволікайтесь
Якщо дуже довго працювати без перерв, можна швидко втратити працездатність і мотивацію. Звісно ж, далеко не завжди можна самому планувати робочий графік і розпоряджатися робочими годинами, але зате майже в кожного є можливість час від часу робити невеликі паузи, максимально відволікатися від роботи. Не забувайте про більш тривалий відпочинок (20-30 хвилин), який рекомендується влаштовувати після завершення важливого завдання.
Більше рухайтесь
Тут мається на увазі стабільні й систематичні щоденні фізичні навантаження. Вони роблять більш еластичними судини й кору головного мозку, покращують кровообіг, відновлюють втрачені нейронні зв’язки й продукують виникнення нових, а це у величезній мірі сприяє підвищенню продуктивності головного органу людського організму.