Проліски або Сцилла – це цибулинні багаторічники, які налічують понад 90 видів рослин. У садівників найбільш затребувані пролісок сибірський, колокольчатий, дволистий, перуанський, осінній. Найбільш поширені сорти, квітучі блакитними суцвіттями. Їх нерідко називають блакитним підсніжником, хоча ніякої спорідненості між цими культурами немає. Також є сорти з цвітінням рожевого, білого, фіолетового і навіть пурпурного кольору. Розглянемо основні переваги та особливості вирощування цих рослин.

Проліски

Переваги пролісків

Рослина цінується в першу чергу за свої декоративні властивості. Невеликі, але рясно посипані квітками суцвіття чудово виглядають, як на невеликих клумбах, так і на альпійських гірках, в більш масштабних композиціях, де можна поєднати кілька відтінків. Подивитися фото постачальників насіння і садівників можна на сайті «Флоріум» https://florium.ua/ru/scillas/. Причому зацвітають вони одними з перших, так що це відмінна можливість прикрасити свій двір або сад буйством фарб ранньою весною. У більшості сортів сезон цвітіння квітень-травень, хоча є деякі види, квітучі восени і навіть все літо. Так що при бажанні можна організувати безперервно квітучий палісадник з єдиної культури.

Цибулини квітів вкрай невибагливі у вирощуванні. Вони люблять сонце, але не менш добре ростуть і цвітуть в тінистих ділянках саду. Більш того, сучасні сорти чудово підлаштовуються під будь-які умови навколишнього середовища. А невеликі розміри цибулинок і глибина посадки дозволяють прикрасити ними навіть найскромніші за розмірами локації.

Проліски

Особливості вирощування

Проліски розмножуються, як насінням, так і бульбами. Причому для деяких сортів кращий буде перший варіант, а для інших другий – обов'язково враховуйте це при плануванні свого саду. Незважаючи на відсутність примхливості рослини, деякі особливості враховувати все-таки варто, наприклад:

  • проліски не люблять застою води, так що в місцях з надмірною вологістю їм обов'язково потрібно зробити хороших дренаж;
  • бульби бажано пересаджувати в нове місце кожні 5 років;
  • після посіву насіння перші квітки з'являться на 2-4 рік, в залежності від сорту;
  • кращий ґрунт для пролісків – багатий органікою, з листовим перегноєм і мінералами, також можна збагатити клумбу лісовим ґрунтом;
  • рослина не любить підвищеної кислотності – оптимальний показник 6,5-7,0 рН.

При посадці лунки під цибулини розміщують з періодичністю 5-10 см, поглиблюють на 6-8 см, в залежності від розміру бульб.