Практично всі прогнозування сходяться на тому, що в 2021 році всесвітній економічний стан буде покращуватися. Зростання ВВП становитиме приблизно 2,0-2,5%. Початок року буде в рецесії, а вже з другого кварталу ми зможемо спостерігати зростання навіть майже незалежно від того, як буде розвиватися ситуація за підсумками 2020 року, який виявився одним з найскладніших для економіки України і всього світу, курс долара істотно виріс. Уряд вважає, що економічний стан України також отримає зниження минулого року. Чи доцільно ставити такі прогнози?

Прогнозування

В прийдешньому році більшість банків прогнозують зміцнення євро по відношенню до долара США в другій половині року, тому курс обміну валют буде найбільш вигідний. Тим не менш, серйозна друга хвиля коронавірусних інфекцій і невизначеність щодо політичних і економічних наслідків можуть привести до зміни прогнозів євро в 2021 році і в наступний період.

Банківські експерти також очікують, що вихід Британії з єврозони (Brexit) буде завершено в першій половині наступного року, що може надати підтримку євро і фунту.

Як пандемія коронавірусу впливає на обмінні курси?

Невизначеність, пов'язана з пандемією коронавірусу, збільшує волатильність на валютних ринках, включаючи євро і фунт стерлінгів. Як правило, валюти-притулки, такі як долар США, швейцарський франк і японська ієна, зростають. Однак обмінні курси сировинних валют, таких як AUD, NZD, CAD І ZAR, мають тенденцію до зниження. Банки очікують, що долар залишиться відносно слабким у порівнянні з євро, особливо в першій половині 2021 року.

Давайте розглянемо найбільш ймовірні причини, за якими євро залишиться на високому рівні:

  • пандемія коронавірусу загострюється в країнах єврозони;
  • економіка США набирає обертів;
  • виключення Британії з ЄС.

Економіка США набирає обертів, політичні ризики США зменшуються, а центральний банк підвищує процентні ставки, підтримуючи долар. Уповільнення економіки країн Європейського Союзу на чолі з економікою Німеччини. Вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), триваюча невизначеність призводить до зростання євро.

Однак, економічне зростання Китаю сповільнюється, що призводить до скорочення торгівлі з Китаєм і зниження попиту на європейський імпорт.

Близько тижня тому гривня досить сильно зміцнилася. У найближчий місяць попит на валюти буде перевищувати пропозицію. Це пов'язано з тим, що імпорт, насамперед енергоносіїв, перевищує експорт.