Розрізняють три основних способи внесення добрив:
- основне (допосівне);
- припосівне;
- післяпосівне (підгодівля).
Замовити агрохімічний аналіз грунту для внесення добрив ви можете, пройшовши за посиланням https://agrotest.com/article/rekomendatsiyi-po-vnesennyu-dobriv/!
Основою для розрахунку норм добрив під сільськогосподарські культури служать фізіологічні потреби рослин в елементах живлення. У поглинанні елементів живлення виділяють критичний і максимальний періоди.
Створити оптимальний режим харчування рослин в процесі вегетації з урахуванням реалізації потенційної продуктивності рослини за кількістю і якістю врожаю можливо при раціональному поєднанні всіх прийомів внесення добрив. В умовах недостатнього зволоження та посушливого клімату дроблення загальної дози на основне добриво і підгодівлю, найчастіше, агрономічно і економічно недоцільно.
Для розчинних добрив ефективними способами внесення є локальний і локально-стрічковий. Основне добриво під культури рядового способу посіву можна вносити локально-стрічковим способом спеціальними пристосуваннями для плугів. При локальному внесенні поживні речовини менше фіксуються грунтом і більш доступні рослинам, підвищуючи коефіцієнт їх використання.
Основне (допосівне) добриво
Основне, або допосівне, добриво призначене для задоволення потреби рослин в поживних елементах після сходів до кінця вегетації. Для більшості культур в умовах достатнього зволоження або зрошуваного землеробства на частку основного добрива доводиться 60-90% від загальної дози, в умовах недостатнього зволоження - 90-100%.
Основне (допосівне) добриво закладається плугом. До посіву будь-якої культури і в процесі вегетації рослини повинні забезпечуватися в кожен період певною кількістю поживних речовин. Це досягається за рахунок мобілізації природної родючості грунту, або внесенням добрив.
Важливе значення має правильне співвідношення поживних елементів, порушення якого ускладнює використання елементів рослиною. Так, недолік фосфору викликає надмірне накопичення в рослинах нітратного азоту. Оптимальне співвідношення поживних елементів впливає на їх надходження в рослину, на спрямованість процесів синтезу органічних сполук, на зростання і формування врожаю і якості продукції.
До посіву зазвичай вноситься більша частина від загальної дози добрив, передбаченої під культуру.