Після слів «Стоп, знято!» на майданчику, де знімається рекламне відео, чується видих полегшення. Та закінчується лише перший етап створення ролику. Після цього починається чималий шматок роботи, а саме – монтаж, корекція кольору, постпродакшн, створення VFX та SFX. Що відбувається з матеріалом, який зняли далі і як це впливає на фінальний результат?
Незважаючи на те, що ця робота починається тільки після зйомок відео, планується вона задовго до. Вже на етапі підготовки до зйомок, режисер має знати, чи буде в майбутньому ролику графіка та візуальні ефекти. На зйомочному майданчику потрібно правильно виставити освітлення, яке буде дотримуватись обраної стилістики по кольору. Тільки тоді, коли відео знято з урахуванням подальшої роботи над ним, починається важливий етап – обробка відео.
Що можна робити з відео на цьому етапі?
Якщо захочеться – то майже все, що завгодно. Але у першу чергу треба відштовхуватись від потреб клієнта і пам’ятати, що іноді «найкраще – ворог хорошому».
На етапі постпродакшену ролику можна:
- Монтувати
- Додавати візуальні ефекти
- Додавати графіку/інфографіку
- Ретушувати
- Коригувати по кольору
- Створювати звукову доріжку синхронних шумів або чистити звук, який був записаний на знімальному майданчику
- Писати оригінальний саундтрек під готову відео доріжку, який підкреслить потрібні акценти та надасть атмосферності й характеру.
- Від професійної обробки відео залежить 50% успіху ролику. Адже та красива картинка, яку ми бачимо по телебаченню є багатогодинною роботою колористів, монтажерів, арт-директорів та продюсерів.
З професійною обробкою ролик набуває шарму, стилю, кінематографічності, яку так люблять глядачі.
І навпаки, ніяка обробка не допоможе, якщо:
- У студії було неправильно виставлено світло і картинка вийшла занадто світлою/темною. Ніяка корекція кольору цього не виправить.
- Зйомочні кадри не співвідносяться між собою по планах і не монтуються між собою. Це може бути наслідком недбалості режисера або його помічника, який слідкує за сторібордом.
- Обробка не допоможе, якщо це неякісна обробка. Яке б красиве не було відео – якщо візуальні ефекти зроблено абияк, а графіка виглядає дешево, то ролик втратить свій шарм.
Щоб тільки покращити ваш ролик після зйомок, обирайте професійних та досвідчених постпродакшн спеціалістів. Найкраще за все це продемонструють роботи у їхньому портфоліо. Якщо вам подобається обробка відео та використання візуально-звукових ефектів – тоді сміливо звертайтеся до них.