Подорож на власному авто дає більше свободи. Але вона передбачає й більшу зосередженість на деталях. Відправляючись у відпустку власним транспортом, потрібно подбати не лише про речі та їжу в дорогу, а й про документи й аксесуари для машини.
Документи
Водійські права, техпаспорт, закордонний паспорт та віза (якщо вона потрібна) - це не все, що необхідно брати з собою. Також вам обов’язково будуть потрібні:
- поліс “Зеленої карти” (аналог автоцивілки закордоном);
- в деяких країнах ще досі вимагають міжнародне посвідчення водія;
- якщо машина в кредиті, краще отримати довідку від банку, що на ній не забороняється виїзд за кордон.
Детально вивчіть перелік всіх документів, які вимагає мати при собі іноземцям країна, в яку ви плануєте подорож.
Технічний огляд
Технічний огляд - це в принципі дуже важлива процедура, а перед подорожжю, тим більше в іншу країну, його важливість потроюється.
Обов’язково замініть розхідники, якщо вони не мінялись нещодавно й особливо, якщо час заміни ось-ось настане. Перевірте всі основні вузли авто. Також в деяких країнах заборонена аерографія або обклеювання транспортного засобу плівкою, якщо про це немає позначки в техпаспорті.
З великою ймовірністю вам заблокують в’їзд з розбитим вітровим склом, фарами, які не працюють, перегорілими стоп-сигналами, серйозними зовнішніми пошкодженнями.
Також non-grata є й тонувальна плівка. Перед поїздкою її краще зняти з передніх бокових вікон. На задніх можна лишити, але поліція може зупинити, якщо ззовні не буде видно хто і що перебуває в салоні.
Необхідна комплектація та автоаксесуари
Комплект для машини в європейських країнах також має жорсткі вимоги. В авто обов'язково повинен бути знак аварійної зупинки, світловідбивний жилет (без нього не можна виходити під час зупинки на трасі!), вогнегасник, аптечка, запасне колесо з монтажним набором. Найкраще купити готовий набір автомобіліста відповідної комплектації.
Також варто взяти з собою запасні лампочки, адже за стоп-сигнал або фару, які не працюють, поліція може виписати немалий штраф.
Шини та поїздки за кордон
В країнах Європи поліція дуже жорстко штрафує за невідповідність нормам у плані використання гуми. Крім того, що глибина протектора літніх покришок повинна бути не менше 1,6 мм, існують певні нюанси, які варто знати перед подорожжю.
Нешиповані зимові шини літом
Нешиповані зимові шини - поганий вибір для літа. Їхній протектор виготовлений з м'якішої гумової суміші, розрахованої на зиму. Тобто на мокрому покритті вони поступаються літніх шин. Тести показують, що гальмівний шлях у нешипованих зимових шин на 20% довше, ніж у літніх. Чим м'якше гумова суміш, тим менше вона стабільна, і це може привести до розгойдування завантаженого автомобіля під час екстреного перестроювання або раптового повороту.
Тиск в шинах
Тиск в шинах навантаженого автомобіля має бути на 10-15% більше рекомендованого виробником. Рекомендації що до цього можна знайти в керівництві з експлуатації. Наприклад, якщо рекомендований рівень 2,5 бар, потрібно додати 0,25-0,40 бар. Перевіряти тиск слід в холодних шинах. Краще мати при собі компресор ціна якого на ринку варіюється від найбюджетніших до дорожчих (відомих брендів). Зараз популярні компресори білоруського виробництва. Серед них також можна знайти варіант на будь-який гаманець.
Після канікул не забудьте знизити його рівень до нормальних показників.