Міцний фундамент
Раніше димоходи будували лише з цегли, зараз для цього все частіше використовують блоки. Найважливішою частиною димоходу є фундамент та шахта, тому слід обрати продукцію на сайті https://fabrikazig.com, та звернутися до спеціалістів які особливо подбають про їх міцну конструкцію. Димохідний фундамент висотою не менше 30 см найчастіше будують із залізобетону, рідше з цегли або каменів; він має форму кубоподібної форми. Важливо, щоб фундамент виступав 15 см для контуру димоходу. Якщо фундамент не утеплений, необхідно також покрити основну арматуру. Димохідна шахта розміщується на правильно зробленому фундаменті. Вибір типу розчину буде залежати від матеріалу, з якого буде побудована димова труба. Для порожнистих блоків використовуються одні будівельні розчини, а для клінкерної цегли - другі. На першій фазі будівництва ми муруємо димохід, пам’ятаючи залишити місце для стику, який робиться тим же розчином, але лише через 7 днів після закінчення цегляної кладки.
Димохідні канали та перегородки
Якщо ви хочете, щоб ваш димар добре виконував свою функцію та служив вам роками, ви повинні пам’ятати про основні принципи його будівництва. Ви повинні знати, що:
- Мінімальні розміри димоходів складають 14 см х 14 см, ніколи не менше.
- Труби повинні мати квадратну або прямокутну форму, а їх поверхні гладкі - щоб відповідати цим припущенням, вони найчастіше будуються з сталевих труб.
- Рекомендується, щоб перегородки між проводами мали товщину мінімум 12 см.
- Якщо труби димоходу ведуть через зовнішні стіни будинку або неізольоване горище, зовнішні стіни димоходу повинні бути товщі та мати 25 см, також варто вибрати додатковий утеплювач, наприклад, з мінеральної вати.
- Краща тяга та менші втрати тепла будуть забезпечені шляхом прокладання димових та витяжних труб разом з вентиляцією.
Око експерта
Добре побудований димар буде служити вам роками та гарантуватиме безпеку. Щоб це сталося, він повинен бути стабільним, стійким до екстремальних температур, кислот, і перш за все, він повинен мати хороший протяг. У місцях, де димохід проходить крізь стелі і там, де він стикається з дерев’яними елементами покрівлі, необхідно зробити компенсаційні шви. Димохід також повинен виходити над дахом на відповідну висоту, розраховану фахівцем. Рекомендується розмістити залізобетонну заглушку в кінці димоходу.
У пропозиції перевірених дистриб’юторів димохідних систем найбільш популярними є керамічні та сталеві варіанти. Обидва рішення мають багато переваг, на які варто звернути увагу перед покупкою.