Тепла підлога у Львові дедалі популярним вибором українців. Яке покриття буде хорошим рішенням у цьому випадку? Якщо покриття буде укладено над теплою підлогою, воно повинно відповідати двом основним умовам:

  • мати низький тепловий опір (добре проводити тепло);

  • матеріал на підлозі повинен бути стійким до перепадів температури та вологості.

Використання неправильного матеріалу може швидко пошкодити підлогу, а витрати на опалення будуть дуже високими.

Що можна укласти на теплу підлогу?

Тепла підлога може бути покрита керамічною або кам’яною плиткою. Деякі види паркету, шаруваті дошки та ламіновані панелі також будуть добре працювати. Однак не всі знають, що тепла підлога також може бути обладнана килимовим покриттям, яке можна обрати на цьому сайті, або лінолеумом.

Покриття підлоги з підігрівом повинно бути маркованим

Сьогодні підлогові покриття здебільшого можна встановлювати на підлогах із підігрівом. Однак є винятки. Більшість виробників покриттів, особливо ПВХ, встановлюють обмеження на максимально допустиму температуру. Вони підходять, якщо температура підлоги не буде вище, ніж, наприклад, 27°C - 28°C.

Для теплої підлоги - ковролін чи ПВХ?

Навіть якщо ви встановлюєте теплу підлогу по всьому будинку, то не обов’язково використовувати скрізь однакове покриття. В одних кімнатах ви можете постелити лінолеум https://westlion.com.ua/linoleum чи ковролін, а в інших ПВХ.

Підлогові покриття з ПВХ не такі приємні на дотик, як килимові, але їх перевага полягає в невеликій товщині - зазвичай від 0,8 до 4,5 мм. Тому вони дуже добре передають тепло. І завдяки гнучкості, вони витримують розширення та стискання, спричинені перепадами температури.

ПВХ підлогові покриття мають нижчу термостійкість, ніж килимові підлогові покриття. З цієї причини вони будуть швидше нагріватися, але, на жаль, також швидше остигатимуть.

Для ПВХ підлогових покриттів товщина ізоляційного шару в основному впливатиме на величину термостійкості. Наприклад, товщі покриття для підлоги з акустичного ПВХ характеризуються вищим показником термостійкості.

Що стосується килимових покриттів, то проблема є більш складною - два подібних покриття з однаковою вагою ворсу можуть мати різну термостійкість. На це можуть впливати, наприклад:

  • матеріал ковроліну,

  • підкладка, 

  • щільність, 

  • кількість ворсу на квадратний метр.

Якщо ви обираєте покриття для підлоги у ванній або в приміщенні, де ви працюєте, ПВХ виявиться дуже вдалим вибором. У свою чергу, у спальні комфорт для ніг може бути важливішим - тут буде працювати ковролін.