Зв'язок 5G сьогодні існує у ряді країн на всіх материках. Але майже всі з них ще не охоплені повністю покриттям п'ятого покоління. Наприклад, у Великобританії підтримується такий зв'язок лише у великих містах. Але все одно розробники смартфонів уже встановлюють підтримку 5G на своїх товарах, як-от у бюджетному девайсі OnePlus Nord N10 5G зі своїми характеристиками потужності та виробництва.

Але чи актуально це сьогодні в Україні? Чи варто витрачати гроші на моделі з такою функцією, якщо ви купуєте смартфон у 2021 році?

Плани уряду щодо п'ятого покоління зв'язку

Спочатку проведення тендеру між комунікаційними компаніями планувалося в грудні 2021 року. Але рішенням Кабінету Міністрів у серпні цей тендер було перенесено на лютий 2022-го. Цікаві дані про процес:

  • як товарний знак мережа 5G в Україні була зареєстрована ще у 2010 році;
  • ліцензія на використання буде діяти до 2030 року;
  • Міністерство цифрової трансформації пропонує виділити до 4,6 млрд грн з державного бюджету на реалізацію цього продукту;
  • планується ввести та нормалізувати роботу зв'язку до 2023 року.

До того ж у цьому році буде запущено декілька зон з підтримкою 5G як експерименти. Наприклад, у жовтні у технопарку UNIT.City було запущено одну з них. Тут за попереднім записом можна прийти та протестувати швидкість обробки та передачі даних.

Чи потрібен телефон: висновки

Загалом держава націлена на введення такого покриття досить серйозно. Тож виходячи з цього, можна вважати, що реальні перспективи існують. Тим паче, що наявність технології підтримки п'ятого покоління жодним чином не впливає на інші функції смартфону.

Також варто розраховувати, що одним телефоном у середньому користуються близько п'яти років. Тоді покупка нового сьогодні покращить ваш інтернет через декілька років. Але, скоріше за все, він з'явиться спочатку лише у великих містах та обласних центрах. Оцінюйте свої можливості та перспективи отримати гарний зв'язок залежно від вашого місця проживання.