Фундаментально важливі відкриття у медицині, які здатні повністю перевернути хід розвитку цієї сфери та вплинути на сучасну цивілізацію, очікувано трапляються не часто. Пару разів на століття, якщо згадати такі епохальні розробки.як перші вакцини, антибіотики та анестезію. Однак завдяки наполегливій роботі вчених та лікарів-практиків постійно з’являються новини медицини в світі, які дійсно є важливими. І дуже цікавими. За останні 20 років, тобто з початку століття, було зроблено цілу низку приголомшливих відкриттів.

Дві нові методики боротьби з онкологічними захворюваннями

Онкологічні хвороби – це дуже чисельна група недугів, які мають різний перебіг, вражають різні органи та можуть мати абсолютно різні симптоми. Однак всі вони об’єднані одним – це вкрай небезпечні хвороби, які є однією з основним причин летальності у сучасному світі. Способи лікування цих хвороб відрізняються, однак центральне місце у цьому процесі давно посіла хіміотерапія. От тільки вона вражає не лише ракові клітини, ай здорові.

Відносно недавно нарешті були розроблені її альтернативи: біологічна та імунна терапія. Вони відрізняються за механізмом дії наступним чином:

● Біологічні препарати діють вибірково. Вони шукають клітини зі зміненим геномом – і вбивають саме їх, але не чіпають здорові.

● Імунологічна терапія ніби вчить захисні системи самого організму розпізнавати ракові клітини як ворожі – і знищувати їх.

Хоча ці методики лікування продовжують удосконалювати, головне – це винайдення самого цього новітнього принципу боротьби з раком.

Ліки від гепатиту С

До недавнього часу курс лікування від гепатиту С тривав рік і мав лише 40% ймовірність успіху. Це при тому, що біля 80% онкологічних захворювань печінки є результатом деструктивної дії гепатиту В та С. Однак на щастя недавно розробили антивірусні препарати, які здатні знищити вірус гепатиту С з ефективністю 90-100%!

Відкриття і розробка терапії від ВІЛ та запобігання інфікуванню

ВІЛ ще 10-15 років тому був справжнім кошмаром, яким лякали підлітків. На жаль, досі ця хвороба є невиліковною. Однак з’явилися препарати, які перетворюють цей вірус з швидкопрогресуючого ворога, від якого не врятуватися, на відносно контрольовану проблему. Оскільки ВІЛ постійно мутує, кожному пацієнту пропонується індивідуально розроблений набір препаратів із близько десяти груп. Така суміш дозволяє стримувати вірус. Тривалість життя та його якість максимально наближена до здорової людини. Фактично, ВІЛ перетворився на аналог цукрового діабету – хронічна хвороба, яку не вдається вилікувати, але яку можна стримувати. 

Друге відкриття у цій сфері – це препарати, що успішно запобігають інфікуванню навіть при незахищеному статевому акті з хворою людиною з ймовірністю більше 95%. Трувада та емтрівір хоча й не набули великого розповсюдження, є надійним захистом від хвороби.