Поява дитини – це завжди радісна подія в будь-якій сім'ї, до якої починають готуватися ще задовго до народження малюка, насамперед купуючи дитяче ліжечко та коляску. Коли мова заходить про покупку меблів у дитячу, то дизайн виробу відходить на другий план, висуваючи на перші позиції комфорт та безпеку карапуза. Головним завданням батьків є придбання для нього добротного ліжка, де він відпочиватиме, гратиме та розвиватиметься. Тому при покупці такої меблевого облаштування слід прислухатися до рекомендацій фахівців, які допоможуть вибрати найбільш підхожий та якісний товар.
На які види поділяються ліжка для дітей?
Конструкція дитячих ліжечок влаштована трохи складніше, ніж система для дорослих моделей. Це пов'язано з тим, що при їх виготовленні безпека дітей, які спатимуть у них, знаходиться на пріоритетних позиціях. Орієнтуючись на цей фактор, виробники випускають кілька різновидів ліжок, які розраховані на різний вік та мають різне призначення:
- Класичні моделі. Вони є найбільш стійкими, хоча деякі варіанти можуть оснащуватися коліщатками для більшої мобільності. При підборі другого варіанту варто звертати увагу на фіксацію коліс, щоб дитя не каталося на постілі по всій кімнаті. Зручна висувна ніша, розташована під основою, дозволяє зручно зберігати дитяче "придане". Такий тип ліжечка можна використовувати до досягнення сином або дочкою 4-річного віку.
- Люльки. Такі меблі виглядають дуже затишно, створюючи найкомфортніші умови для новонародженого. Зазвичай конструкція складається з чотирьох ніжок, а розгойдується сама люлька, завдяки чому заколисувати чадо дуже просто. Але до мінусів таких товарів відносять її малий термін експлуатації, тому що дитина з неї швидко зростає і після 6-місячного віку йому знадобиться нова постіль.
- Гойдалки. Даний універсальний варіант чудовий тим, що комплектується і коліщатками та змінними дугоподібними полозами, що перетворюються на класичну конструкцію на колиску.
- Вироби з маятниковим механізмом. На вигляд вони нагадують колиски великих габаритів. Виріб щільно стоїть на підлозі, а знявши спеціальні фіксатори з легкістю перетворюється на колиску.
- Трансформери. Найбільш практичний варіант, що поєднує в собі ліжко, пеленальний столик, полички та скриньки (деякі вироби припускають наявність комода). Такий комплект "в одному флаконі" забезпечить дитину всім необхідним, аж до шкільного віку. Залежно від конструкції дитяче ліжко може стати підлітковим, а інші модулі перетворяться на письмовий стіл або тумбу.
Важливий параметр ліжечка – матеріал
Зазвичай моделі для дітей виготовляються з натуральної деревини, що є нешкідливим екологічно чистим матеріалом. Вибираючи той чи інший варіант, варто звернути увагу на вироби з бука, вільхи або дуба. М'якіша деревина, наприклад сосна, коштує трохи дешевше продукції з твердих порід, але й більш чутлива до різних механічних пошкоджень.
З ДСП виготовляють ліжка-трансформери або варіанти з маятниковим механізмом. Рідше як сировина для каркаса дитячих сталей використовуються метал або пластик, часто комбінуючи їх з деревом.
Важливі нюанси
Якщо ви вирішили купити дитяче ліжко в Soloha, то звертайте увагу на таку характеристику, як стінка, що опускається. Такий додатковий параметр може бути з:
- частковим опусканням, коли стінка опускається на половину висоти ліжечка, фіксуючись у такому положенні. Такий бонус стане корисним батьком, тому що укладаючи малюка знижується навантаження на спину людини.
- повним опусканням, характерним для приставних виробів. Це дає можливість присунути виріб до ліжка дорослих для мінімізації «нічних прогулянок» до малюка.