8 січня представники PayPal вперше підтвердили намір запроваджувати стейблкоін (стабільну монету) після того, як один із розробників програмного забезпечення віднайшов відповідне підтвердження в сирцевому коді програми цієї компанії для iPhone. З огляду на те, що вже мільйони користувачів у всьому світі потребують послуги з криптовалютами, схоже що компанія зараз чи не найкраще готова саме до такого розвитку подій.

Знайдений Стівом Моузером прихований код у програмі для iPhone свідчить про те, що компанія PayPal планує прив'язати власну стабільну монету до долара США. А як впровадження PayPal власної монети позначиться на онлайн-оплаті, правилах користування та самій компанії PayPal? І чи варто її взагалі купувати? Крім того, чи буде ця монета успішною, з огляду на крах Libra від Facebook? Проаналізуємо факти.

Як монета від PayPal позначиться на крипто-платежах

Після успіху цієї монети, інші платіжні компанії та традиційні банки можуть почати заглядатися на таку технологію зі світу блокчейн. Зрештою, саме розмірковування представників PayPal над використанням криптовалюти, прив'язаної до реальних грошей, уже свідчить про те, що суттєва частка основних гравців уже вірять у стейблкоін. А для тих, хто ще сумнівається, це вже зелене світло для подальшої роботи.

Крім того, це може зменшити вартість онлайн-платежів. Лише в 3 кварталі 2021 року обсяг пов'язаних із грошовими переказами витрат PayPal склав 2,7 млрд дол. США. Завдяки швидким переказам із високою пропускною здатністю, яку надає технологія блокчейн, платформа може суттєво знизити вартість транзакцій та надати такі ж можливості своїм клієнтам, що оперують цифровими монетами.

Крім того, PayPal вже має мільйони користувачів інтернету, разом із прихильниками та трейдерами криптовалют. Запровадження стабільної монети збільшить кількість фізичних та юридичних осіб, що користуються криптовалютами, та підвищить рівень довіри великої кількості людей до стабільних монет. Ба більше, такий крок відчинить двері в світ криптовалют тим, хто ще досі не визначився з власним ставленням до таких валют.

Ми переконані, що ті платформи, які вже приймають PayPal та криптовалюти, на кшталт казино, що приймають криптовалютні платежі, почнуть приймати цю нову монету одними з перших, і тільки після цього нею користуватимуться власники електронних гаманців або ті, хто оперують криптовалютами.

Водночас, PayPal не перший технологічний гігант, який розмірковує над можливостями криптовалют. Корпорація "Meta Platforms", раніше відома як "Facebook", допомагає розробляти монету обмеженого формату Diem. Тим часом, нещодавно корпорація "Visa" розпочала виконувати транзакції всередині мережі за допомогою прив'язаного до долара США стейблкоіна.

Якщо монета PayPal контролюватиметься централізовано та прив'язуватиметься до долара США, це буде лише один із багатьох уже наявних на ринку продуктів. А нам хочеться, аби ця компанія запроваджувала новітні інновації, які дозволять їй виділятися з-поміж конкурентів та залучати ширшу аудиторію.

Нормативні складності для PayPal

Попри те, що віцепрезидент PayPal з питань крипто та цифрових валют, Хосе Фернандес да Понте, погодився з тим, що запровадження стабільної монети потребує активної співпраці з відповідними органами влади, компанії доведеться задовольнити й безліч інших нормативних вимог. Себто, належним чином управляти ризиками, за умови достатньої кількості резервів, забезпечувати безпеку та не розголошувати персональні дані.

Попередній досвід свідчить про те, що основні проблеми виникають саме в юридичній площині. Наприклад, під час слухань із питань криптовалюти Libra, представники банківського комітету Сенату Сполучених Штатів настирливо дивилися на керівництво Facebook. Libra не вразила сенаторів, тому корпорація "Facebook" пізніше перейменувала її на Diem, а потім і зовсім відмовилася від цієї ідеї.

Географія використання PayPal не полегшить виконання цього завдання. Компанії доведеться задовольняти низку нормативних вимог від різних органів влади, починаючи з рідних для них норм законодавства США. Цікаво те, що виконання вимог відповідних регуляторів доведе відповідність цієї компанії вимогам регуляторів з інших країн, що полегшить відповідний процес для інших фінансових установ.

Який із цього зиск для PayPal?

Вам, напевно, цікаво, яка користь від такої сміливої інвестиції для цього технологічного гіганта? Як зазначалося вище, наразі пов'язані з транзакціями витрати PayPal складають мільярди доларів. Принаймні, саме так зазначено в їхніх квартальних звітах. Успішне запровадження стейблкоін значно скоротить ці витрати і, напевне, дасть компанії додатковий прибуток.

Монета PayPal добре доповнюватиме баланс компанії та дозволить їй закріпитися як універсальній компанії для онлайн-переказів завдяки розширенню пропозицій із використанням криптовалют. PayPal вже довіряють багато людей, а це спростить процес запровадження монети та розширить сферу її застосування, у порівнянні з традиційними стабільними монетами.

Така довіра спрощує такий процес для PayPal іще з кінця 2020 року, коли компанія почала підтримувати криптовалюту. Крім того, у березні 2021 року в електронних гаманцях користувачів з'явилася функція “checkout with crypto” (сплатити криптовалютою), що дозволяє користувачу сплачувати за продукцію та послуги різноманітними цифровими активами, на кшталт Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum та Litecoin. Тому не дивно, що компанія PayPal задивляється на стабільні монети, обсяг ринку яких складає 140 млрд дол. США.

Чи варто купувати?

Ще зарано казати, чи варто купувати стейблкоін PayPal через брак інформації, адже представники PayPal досі не оприлюднили жодної дати. З іншого боку, ця компанія належить до тих компаній, яким найбільше довіряють у всьому світі, поступаючись лише Google. Вона випереджає всі інші платіжні сервіси, разом із широко використовуваними Mastercard і Visa, тому в їхній стабільній монеті можна не сумніватися.

Крім того, компанія вже вибудувала надійну систему грошових переказів, якою користуються продавці у всьому світі. Усі ці складові здатні прискорити процес запровадження стейблкоіну та його сприйняття й використання в цілому. Саме тому ця монета може бути привабливим об'єктом інвестицій.

Тому, попри те, що ще зарано давати впевнену відповідь на запитання чи потрібно купувати монету PayPal, схоже, що не треба нехтувати детальним аналізом цього продукту.

Висновок

Власна стабільна монета збільшить прибуток PayPal, полегшить процедуру обробки онлайн-платежів та знизить видатки. Але подальші плани PayPal наразі не відомі. Проте, якщо ця ідея виявиться успішною, подібних продуктів можна очікувати й від інших компаній. А PayPal, тим часом, доведеться зробити ще багато роботи і продемонструвати неабияку обачливість задля виконання нормативно-правових вимог.