Звичайні батареї, на жаль, не здатні забезпечити повного комфорту в дійсно холодну зиму. Можливо в приміщенні повітря буде теплим, але ходити по холодній підлозі навіть в капцях не приносить задоволення.
Саме тому такий продукт як тепла електрична підлога наразі користується серед покупців великою популярністю. Але такий різновид опалювальної системи дуже важливо правильно підібрати в залежності від кількох різноманітних чинників.
Види теплої електричної підлоги
Існує декілька варіантів теплої підлоги, які відрізняються технічними показниками, ефективністю та особливостями конструкції. До них потрібно віднести:
- одно- або двожильні кабелі ‒ найпростіша конструкція, яка відрізняється невисокою вартістю, через складність підключення користується обмеженою популярністю;
- нагрівальні мати ‒ найпопулярніший варіант теплої підлоги в Україні, підключається досить просто, при цьому користувачу не потрібно встановлювати конструкцію в стяжку, що є додатковою перевагою;
- інфрачервона плівка ‒ сучасний варіант теплої електричної підлоги, ще не сильно розповсюджена, конструкція складається з двох шарів полімеру, між якими знаходиться нагрівальний елемент з карбону.
Як вибрати теплу підлогу в залежності від покриття
Система отоплювання поверхні підлоги може ефективно виконувати власні задачі з будь-яким видом оздоблювального матеріалу. Головне правильно підібрати конструкцію та технічні характеристики теплої підлоги.
Керамічна плитка чудово проводить тепло, тому для цього матеріалу підійде система з максимальним показником ефективності. Тепла підлога під плиткою додатково закріплюється додатковим шаром клею, що дозволяє значно полегшити процес встановлення.
Перед тим як встановити нагрівальні елементи під ламінат, потрібно запам’ятати, що температура нагріву не має перевищувати 26 градусів. Це дозволить зберегти красивий зовнішній вигляд матеріалу. Якщо ж нагрів буде дуже високий, то ламінат може деформуватися та змінити початковий колір.
Лінолеум зараз використовується набагато рідше для оздоблення власних домівок. Існують деякі обмеження, які стосуються встановлення системи отоплювання підлоги під цей матеріал. Лінолеум м’який, тому щоб захистити теплу електричну підлогу, її потрібно залити в стяжку. Такий підхід не відрізняється високою ефективність і радше використовується як додатковий спосіб опалювання.
Тепла електрична підлога ‒ це чудовий спосіб зекономити на дорогому газі, а також подбати про комфорт для своїх ніг навіть у найхолоднішу пору року.