Вітряки використовуються для отримання екологічної електроенергії. Їх все більше встановлюють у нашій країні. Це обумовлено отриманням енергії з відновлювальних джерел. Він відносно недорогий та не шкідливий для екології. Вітряні парки облаштовують у різних регіонах України, що дозволяє отримувати все більше «зеленої» енергії. Ця тенденція буде зберігатися і в майбутньому.
Щоб виконати монтаж вітряків, використовують спеціальне вантажопідйомне обладнання. Розміри опори, ферми досить великі. Тому транспортувати вантаж до місця монтажу та виконувати установку потрібно за допомогою такелажу та автокранів.
Етапи здійснення монтажу
Вітряки можуть мати горизонтальну та вертикальну вісь обертання. Монтаж може займати 6-18 місяців в залежності від складності робіт. Враховується тип рельєфу, кліматичні фактори, особливості транспортної розв’язки та інше. Монтаж вітрогенераторів проводиться у декілька етапів:
· створення плану робіт, опрацювання кожного етапу;
· розчищення майданчика та під’їзних шляхів для подальшого будування;
· транспортування лопатей та обладнання на будмайданчик;
· монтаж допоміжних споруд;
· будування фундаменту;
· установка вітрогенераторів;
· монтаж ліній електропередачи, інших комунікацій;
· проведення пусконалагоджувальних робіт.
Повний комплекс робіт мають виконувати лише підготовлені майстри. Інакше вірогідність допущення помилок буде великою. Через це дороге обладнання може працювати некоректно.
Особливості облаштування вітряка
За бажанням вітряк можна перевезти на інший об’єкт. Усі частини транспортуються за допомогою спеціальних автомобілів, такелажного обладнання. Під час проведення робіт працівники компанії-виконавця проводять ряд дій:
· встановлюються послідовно секції вежі на підготовлений фундамент;
· монтаж гондоли на верхівці опори;
· встановлення лопатей на роторі;
· установка готового ротора на вітряку.
Пристрій може різнитися типом внутрішнього обладнання, розмірами та іншими характеристиками. Від цього залежать особливості монтажу. Усі частини потрібно точно встановлювати на відповідні місця. Якщо утворяться люфти, це призведе до неправильної роботи вітряка.
Використання «зеленої» енергії дуже актуальне. Чим більша площа вітряних парків, тим менша залежність від нафтогазових джерел, нижча кількість викидів у атмосферу.