Крадіжка – правопорушення, що часто зустрічається, яких з кожним роком стає все більше. Нестабільна економічна та політична ситуація сприятиме лише зростанню грабежів. Щоб убезпечити власне майно, необхідно подбати про надійність та безпеку конструкції. Важливо вибрати надійні дверні замки. Розглянемо основні різновиди, щоб вам було простіше вибрати відповідне рішення для себе.
Різновиди за способом монтажу
Замки стандартно відрізняються за конструкцією, розмірами, принципом закривання та надійністю. Основним критерієм вибору є надійність, т.к. навіть найміцніші двері не можуть забезпечити надійність та безпеку. За способом монтажу можна виділити дві основні категорії:
- Врізні. Найбільш надійні дверні замки для вхідних дверей. Основна перевага полягає в тому, що вони встановлюються приховано. Це не тільки створює додатковий захист від грабіжників, але також виглядає привабливіше – нічого не порушуватиме естетика дверного полотна.
- Зовнішні. Встановлюють зверху на дверне полотно. Основний недолік у тому, що вони доступні зловмисникам і легше піддаються злому. Якщо ж доводиться вибирати саме такий варіант, віддавайте перевагу максимально надійним моделям, щоб ускладнити завдання зловмисникам.
Вибір залежить виключно від ваших уподобань та цілей. Якщо необхідний замок для приміщення з неценними речами, тоді другий варіант кращий. Якщо піклуєтесь про безпеку, вибирайте врізні замки.
Різновиди за механізмом замикання
Що стосується механізму замикання, можна виділити такі різновиди:
- Електромеханічні. Функціонування замку базується на введенні комбінації цифр та/або букв на електронній панелі. Також є фізичний ключ. Якщо послідовність чисел була введена неправильно, тоді і фізичний ключ не допоможе відкрити двері. Можуть бути зовнішніми та врізними. Користувач може вказувати необхідну комбінацію.
- Кодові. Основна їхня перевага полягає в тому, що в них немає ключів. Для відкриття потрібна комбінація цифр, у цей час є і недолік - при експлуатації кнопки стираються, тому зловмисники можуть побачити цифри, які потрібно натискати.
- Сувальдні. Класичний механізм, у яких функціонує комбінація кодових пластин до серцевини. Неможливо фізично зламати сувальдний замок, але зловмисники можуть знайти відповідну відмичку. Тільки від конструкції виробу залежить, скільки часу піде на відкриття дверей. Також час відкриття залежить кількості сувальд. Найнадійніші мають від 6 до 8 сувальд. Часто використовуються в сейфах, що говорить про їхню надійність.
- Циліндрові. Поширені замки, в яких попит обумовлений перевагами – складність підбору відмички та компактні розміри ключа. При простій конструкції та невеликому розмірі може стати серйозною перешкодою для зловмисників. Конструкція складається з циліндра, серцевини та сувальди.
- Моноблок. Це єдиний замок, у якому є сувальдний та циліндровий замок, що підвищує надійність. Максимально надійне рішення, яке складно зламати навіть досвідченому зломщику.
Як бачите, замки представлені в широкому асортименті, тому кожен зможе вибрати відповідне рішення для себе. Обов'язково віддавайте перевагу відомим виробникам, наслідки пограбування обійдуться значно дорожче ніж хороший замок.