Спіральні транспортні системи, інакше гвинтові конвеєри або гнучкі шнекові транспортери, активно застосовуються в харчовій та нехарчовій промисловості для ефективного вирішення виробничих завдань, пов'язаних із транспортуванням сипких матеріалів. Це надійне та просте у використанні обладнання від компанії https://technik.ua/uk/ добре зарекомендувало себе в процесі експлуатації на борошномельних заводах, зерносховищах, елеваторах, підприємствах з виробництва сухих будівельних сумішей та інших.
Однак, перед тим як придбати подібне обладнання, потрібно знати, що не всі різновиди шнекових транспортерів мають однакові характеристики - вони відрізняються один від одного технічними параметрами, що характеризують їхню роботу, а також призначенням.

Основні робочі параметри спірального транспортера

Щоб обладнання мало потрібну продуктивність, справлялося з поставленими завданнями та забезпечувало безпечні умови роботи, при його виборі, потрібно звернути увагу на ряд важливих критеріїв:

1. Продуктивність шнека
Цей критерій залежить від характеру роботи шнекового транспортера - безперервної чи періодичної. Якщо устаткування буде використовуватися постійно та вимоги до продуктивності суворо регламентовані, необхідно заздалегідь переконатися у наявності техзасобів, що дозволять регулювати продуктивність. Наприклад, певна форма витків гвинта наприкінці валу, що подає, сприяє рівномірному руху продукту, а це має істотне значення для дозуючого шнека.

2. Властивості продукту, що транспортується
Виходячи з фізичних властивостей сировини, що переміщується (її щільності та вологості) підбирається тип шнекового гвинта, а також схема роботи самого транспортера (тягне або штовхає).

3. Геометричні параметри шнека
Вони входять у перелік певних параметрів, що описують конфігурацію устаткування. Залежно від довжини шнека та кута нахилу підбирається відповідний механізм, що відповідає розмірам та особливостям монтажу технологічної лінії.

4. Робочі параметри шнека
Ключовими характеристиками шнека, що визначають його роботу, є:
- діаметр (D) та довжина (L), а також відношення довжини до діаметру (L/D). Стандартні діаметри шнеків: D = 20, 32, 45, 50, 52, 55, 60, 63, 90, 125, 160, 200, 250 та 320;
- глибина нарізки витків на початку та наприкінці шнека (h1 і h2);
- ширина гребеня (е) дорівнює значенню е = 0,1D;
- крок витка (t) стандартного шнека дорівнює діаметру (t = D);
- кут гвинтової нарізки.