Ваш холодильник перестав охолоджувати? Є кілька причин, через які ваш холодильник може вийти з ладу. Прочитайте наше керівництво, щоб діагностувати та полагодити холодильник.
Перше, що потрібно зробити, це розглянути найпростіші пояснення: холодильник випадково відключили від мережі чи відключили електрику? Термостат випадково не до кінця повернув? Вентиляційні отвори морозильної камери блокують великий пакет із замороженими овочами?
Холодильник ще не охолоджує? Дотримуйтесь цих кроків, щоб діагностувати та виправити це:
Якщо жодна з цих проблем не існує, настав час усунути деякі складніші, але все ж таки розв'язувані проблеми.
Ось п'ять інших поширених причин, через які ваш холодильник може не охолоджувати, та способи їх усунення.
Змійовики конденсатора запилилися
Під холодильником або за ним розташовані змійовики, які охолоджують та конденсують холодоагент. Іноді на цих змійовиках накопичується так багато пилу або бруду, що тепло вже не може ефективно виділятися, і натомість воно потрапляє у ваш холодильник.
Видаліть сміття за допомогою ручного пилососа або спеціальної щітки для котушки холодильника і подивіться, чи це вирішить проблему.
Вентилятор конденсатора зламаний
Вентилятор конденсатора розташований у шафі в нижній частині холодильника, поруч із компресором та змійовиками конденсатора (зверніть увагу, що моделі холодильників із змійовиками ззаду, а не знизу, не матимуть вентилятора).
Робота вентилятора полягає в тому, щоб охолоджувати компресор та змійовики, тому, якщо він зламається, холодильник почне нагріватися. Перевірте, чи немає пилу чи сміття на лопатях вентилятора (що може завадити їм правильно обертатися), і якщо це так, обережно протріть лопаті рушником. Якщо лопаті не обертаються взагалі, можливо, необхідно замінити двигун вентилятора.
Вентилятор випарника зламаний
Є ще один набір змійовиків, які називаються змійовиками випарника, на панелі за морозильною камерою. Холодоагент проходить через ці змійовики і перетворюється на газ, роблячи їх холодними.
Робота вентилятора випарника полягає в тому, щоб витягувати холодне повітря з цих змійовиків і циркулювати по всьому пристрою спочатку через морозильну камеру, а потім через холодильник (або відділення для свіжих продуктів). Якщо двигун вентилятора випарника зламаний, холодне повітря не циркулюватиме належним чином.
Іноді ви отримуєте морозильну камеру, яка все ще досить холодна (бо вона знаходиться поруч із змійовиками), але відділення для свіжих продуктів зовсім не холодне (бо туди не потрапляє холодне повітря). Якщо проблема пов'язана з вентилятором випарника, вам, ймовірно, знадобиться замінити двигун вентилятора.
Змійовики випарника покриті інеєм
Як згадувалося вище, вентилятор випарника всмоктує холодне повітря із змійовиків випарника та переміщає його по всьому устрою, включаючи морозильну камеру. Але якщо вентилятор перестане працювати, змійовики можуть зледеніти.
Зніміть задню панель у морозильній камері, щоб побачити, чи не покриті інеєм змійовики. Якщо це так, спустошіть морозильник і холодильник, відключіть пристрій від мережі та дайте котушкам відтанути протягом дня або двох.
Якщо вентилятор працює нормально, а змійовики з якоїсь іншої неясної причини покриті інеєм, можливо, вам доведеться найняти професіонала. Причина зледеніння змійовиків може змінюватись від зламаного термостата відтавання до несправного нагрівача відтавання.
Заслінка повітрозабірника зламана
Заслінка на вході повітря розташована між морозильною камерою та відділенням для свіжих продуктів та регулює кількість холодного повітря, що проходить з першого до другого. Якщо заслінка зламається або заблокується, холодне повітря не циркулюватиме належним чином.
Огляньте заслінку, щоб визначити, чи правильно вона відкривається та закривається. Якщо це не так, вам потрібно замінити його на новий.
Інші питання
Якщо ваш холодильник, як і раніше, викликає проблеми, що виходять за рамки цих сценаріїв, настав час викликати майстра з ремонту СЦ «Львів-Ремонт». Проблема може бути чим завгодно, від несправного компресора до несправної плати контролю температури, що потребує професійної діагностики та втручання.