На ефективність тренувань впливає обраний спортивний одяг. Правильно підібрані речі - це не лише безпека, але й упевненість у кожному русі. На ідеал спорт представлена екіпіровка, що здатна задовольнити запити представників як аматорського, так і великого спорту. Аби створити умови для безпечних занять з комфортом і задоволенням, варто при виборі керуватись важливими критеріями.

IOffGDnPA-jZ_Tn5y23JIMANWPCabzDoQwklaPWywspJ_0T1_utannijXwMpNFhkeJVhXuhgRsEiddnU0QVVN_v9qcjjjbCgyMX6j76g1yXU3P0xW6aRrYMvWJcrF1SE2tA1qXH5QMJzh7o9AVTMPvY

В спортзал чи на прогулянку?

Сучасні виробники випускають елементи спеціального гардеробу для занять в тренажерних залах, на вулиці та костюми для прогулянки. Оскільки в приміщенні зазвичай тепло цілий рік, для занять обирають майки та шорти. Речі для вуличних тренувань мають відповідати порі року. Літній комплект - це футболка, шорти та штани із легких матеріалів. Зимовий - теплий спортивний одяг з флісовою підкладкою, курта, шапка. Завдяки костюмам із водовідштовхувальним просоченням, в них сухо і комфортно на пробіжках у вітряну та дощову погоду. Гардероб для прогулянок не призначений для тренувань. В ньому акцент зроблений на дизайн і колір. Він дозволяє підкреслити переваги фігури, приховати недоліки, візуально створити стрункий силует.

Одяг з якої тканини обрати?

Шиють брендовий одяг для спорту з міцної, м’якої і зносостійкої тканини, яка підтримує нормальний повітрообмін і не втрачає форми. Цим критеріям відповідає:

  1. Футер - всесезонний матеріал, що містить 70% бавовни і 30% поліестеру. Такі речі дихають, не розтягуються і не викликають алергії.
  2. Дайвінг - тканина різної щільності з додаванням еластану та віскози. Матеріал високої еластичності, добре облягає тіло, має стягуючий ефект. Найчастіше магазин спортивного одягу представляє цей матеріал комбінезонами для гімнастики та фітнесу.
  3. Кулирка - тонкий трикотаж, що складається на 100% із бавовни. Для більшої еластичності іноді поєднується із лайкрою. Найбільш підходить для літніх спортивних речей, адже добре пропускає повітря та захищає тіло від перегріву.
  4. Таффета - зовні нагадує шовк, але значно еластичніший та довговічніший. З нього шиють верхній спортивний одяг та підкладки до костюмів.
  5. Дюспо - трикотаж із полімерним просоченням. Він добре пропускає повітря і захищає від вітру, не створюючи парникового ефекту. Тканина часто є основою вологостійких непродувних речей для тренувань.
  6. Бавовна піке - спочатку використовувалась для тенісної уніформи. Зараз з неї шиють літній одяг для жінок, матеріал міцний та довго носиться.

Сітчаста підкладка покращує вентиляцію костюмів, не даючи спітніти влітку та замерзнути взимку під час тренувань.

SqrJWxXFARe0cZIqPSaUewsiE3UIrXEO3fR8v4s_8PTmf_CGtzQ1HUtKPr1gIc-_5LOlPwJbKcFs9daL1diSpzfwQAjivqdpuBIZbW-GgzamFdVNEleGjiPc7-SF6BVZYifUAjFiI3pnZHC6jd63C-4

Як обрати розмір та колір речей?

Підбирати одяг та аксесуари для спорту слід з урахуванням росту та комплектації. Досвідчені тренери рекомендують, аби куртка та штани сиділи в міру, не обтягували і не бовтались. Довжина рукава має доходити до зап’ястя. Вимірювати слід, зігнувши руку у лікті. Довжина штанів - до щиколотки при зігнутій в коліні нозі. Футболки та худі мають легко зніматись через голову.

Обираючи оригінальний спортивний одяг та взуття, варто підходити практично і до кольору речей. Світлі костюми вимагають частого прання, чорні, сірі та коричневі менш мазкі, але існує важливий нюанс. Психологи стверджують, що колір спортивної екіпіровки впливає на ефективність тренувань, допомагає налаштуватись на правильний лад та займатись продуктивніше. Тому все частіше одяг для чоловіків теж має яскраві кольори. Червоний - підходить для кардіотренувань та сприяє динаміці. Жовтий - заряджає енергією та підвищує витривалість. А ось холодних відтінків слід уникати, оскільки вони гальмують процеси обміну в організмі, викликають апатію та сонливість.