Чоловічі черевики — це високе або трохи вкорочене взуття на твердій, іноді масивній підошві. Вони підходять для міських прогулянок, походів на пікнік, у гори чи ліс. Особливо таке взуття актуальне взимку та восени. Хоча можна зустріти й легші варіанти в офісному стилі.
Різновиди моделей
Що стосується різновидів, то всі черевики чоловічі можна поділити на кілька типів:
- Челсі. Суворі, мають мінімум декору, пасуватимуть до міського та офіційного луку. Відмінна риса такого взуття — еластичні симетричні гумові вставки з боків. Одягати та знімати цю модель легко.
- Класичні черевики. Зовні нагадують офісні туфлі, але за висотою сягають кісточки. Є шнурівка, іноді — перфорація. Класичні черевики можна органічно поєднувати з неформальним одягом чи офісним костюмом.
- Чукка. Це щось середнє між низькими й досить високими черевиками. Модель наполовину прикриває кісточку. Зазвичай у такої пари є чотири отвори для шнурування. Такі черевики матимуть гарний вигляд у міському та офіційному образі.
- Так звані «робочі» черевики. Зовні нагадують солдатські берці, мають високе шнурування, масивну рельєфну гумову підошву. Ідеальні для прогулянок у лісі та горах, а також для образу casual.
Матеріал виготовлення
Хороші черевики завжди виготовлені лише з натуральних матеріалів. Ідеальний варіант — теляча або оленяча шкіра. Зовні вона однорідна, досить щільна, можуть бути помітні пори. Що стосується забарвлення, то воно здебільшого рівномірне, за винятком, коли це передбачено стильовим рішенням.
- Не варто брати черевики для чоловіків із синтетичних матеріалів. Хоч би якою гарною була така пара, незабаром вона заявить про себе: або ногам буде некомфортно, або матеріал зіпсується.
- Натуральною має бути й устілка всередині. Добре, якщо вона виконана зі шкіри або овечої вовни. Натуральні матеріали не так характерно виявляють запах ніг, навіть за умови тривалого носіння черевиків.
- Що стосується підошви, на прохолодні сезони добре, якщо вона буде виготовлена з гуми або поліуретану. Натуральна шкіра гарна тільки для офісних туфель і на теплу пору року.
Також радимо стежити, щоб місце з'єднання підошви та верху було прошитим, а не проклеєним. Це ідеальний варіант.
Як доглядати за взуттям
Аби вибрана пара служила якомога довше, дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду за взуттям.
- У жодному разі не мийте черевики з натуральної шкіри, замші або нубука. Навіть якщо потрапили в багнюку, дайте парі відстоятися і висохнути. Потім приберіть бруд сухою ганчіркою або щіткою, якщо справа стосується замші. Помити (дуже акуратно) можна лише підошву. Температура води не має бути вищою за +25 °C.
- Якщо взуття промокло, у жодному разі не ставте його біля обігрівальних приладів. Натуральні матеріали повинні висохнути природним чином.
Обов'язково використовуйте хороший крем або водовідштовхувальний спрей для ваших черевиків. Це суттєво продовжить термін експлуатації улюбленої пари взуття.