Принцип роботи рекуператора простою мовою такий: є квадратна труба, крізь яку виходить повітря з приміщення в одному напрямку, а перпендикулярно входить свіже повітря з вулиці. Усередині стоять спеціальні пластини, які не дозволяють потокам змішуватися, але завдяки їм, тепло від повітря, що виходить на вулицю, передається вхідному потоку свіжого повітря – відбувається теплообмін. В результаті повітря, що потрапляє всередину приміщення, набагато тепліше, а як вигода – тепловтрати істотно знижуються. Економія очевидна.
Який рекуператор кращий для монтажу у вашому домі ви зможете дізнатися після консультації з фахівцями компанії recuperation.com.ua!
Рекуператори - що потрібно знати?
Занадто вологе (хоча і тепле) повітря може сильно нашкодити. Так відбувається утворення цвілі та грибка, а ми самі починаємо частіше потіти і терпимо різні нездужання. Якщо повітря у вашому будинку досить вологе (це часто відбувається у нещодавно відреставрованих будинках без вентиляційної системи), цю ситуацію все ще можна виправити. Це допоможе все частіше для різних призначень в будівлях встановлюється рекуператор.
Найкращий рекуператор: як вибрати?
Обмірковуючи, який рекуператор найкраще, доведеться оглянути кілька ключових аспектів.
Тип рекуператора
За принципом роботи, ці пристрої поділяються на три основні типи:
- Пластинчастий. Це найпростіші пристрої, що забезпечують особливо чисте повітря. Все ж таки, їх краще вибирати для більш теплого клімату, так як при мінусовій температурі, пластина цього рекуператора може покритися льодом. Також, можливо, доведеться додатково обігрівати приміщення. Саме цього рекуператор найкраще сушить повітря, тому додатково може знадобитися і зволожувач повітря.
- Роторний. Це – пристрої набагато більш удосконаленої конструкції, які у приміщення повертають набагато більше теплого повітря та дозволяють не дбати про додатковий обігрів. При цьому разом з повітрям повертається і частина вологи, тому про осушувач також не доведеться думати. Такий рекуператор не замерзне навіть за сильного морозу. Єдиний недолік – разом із повітрям, у приміщення може повернутися мінімальна частина пилу, тому найкраще його використовувати там, де повітря не забруднене шкідливими речовинами.
- Окремі потоки. Ці моделі можна легко встановити, оскільки пристрій подачі і витяжки повітря можна монтувати далі один від одного. Такі рекуператори можуть працювати і при великому, до 30 градусів, морозі, тому їх рекомендується використовувати в холодному кліматі. Додатково обігрівати приміщення не доведеться, а ефективний пристрій усуне не лише великий надлишок вологи, а й запахів.