Гранатове вино – напій, відомий з давніх-давен. Рубіновий колір, оригінальний терпкий і ніжний смак, незвичайний горіховий післясмак завжди приваблювали людей. Але його виготовлення було дуже обмеженим, оскільки вміст цукру в гранаті часто виявлялося настільки низьким, що бродіння не могли проходити правильно.

Любителі цього напою намагалися змішувати його з виноградом. Вино виходило смачним, до речі, такі суміші під назвою «гранатове вино» можна купити і зараз. Але все ж таки це не було справжнім гранатовим вином. Тому справжнє гранатове вино століттями було доступне лише обраним.

Народження сучасного напою

Промислове виробництво гранатового вина почалося лише наприкінці XX століття, після того, як було виведено особливий сорт гранату – з підвищеним вмістом цукру.

Першими запропонували світу граната вино виробники з Ізраїлю, далі виробництво освоїли в Туреччині, Вірменії, Азербайджані. Сьогодні цей напій виробляють багато країн, але насамперед, звичайно, регіони, які підходять для вирощування гранату.

Корисні якості вина

Сучасне гранатове вино – молодий напій, його вік ледве перевищив 30 років. Найчастіше це солодке або напівсолодке вино, що ідеально підходить під будь-яке гуляння. Воно має аромат цитрусових та стиглого гранату, має яскравий солодкий смак цього плоду з невеликою кислинкою.

Завдяки корисному фрукту вино має деякі переваги порівняно із звичайним червоним вином. Цей напій має омолоджуючі властивості, сприяє поліпшенню травлення, оновлює кров, зміцнює судини, покращує апетит і виводить токсини. Також у гранатовому вині багато вітамінів та мінералів, корисних для організму людини.

Вживаючи вино, слід дотримуватись міри і пам'ятати, що продукт повинен бути натуральним, без штучних барвників і консервантів – тільки тоді він принесе користь.

Поєднання вина

Гранатове вино поєднується з багатьма стравами та продуктами. Тому це чудовий варіант для святкових застіль або відпочинку на природі. Найкраще вино поєднується з твердими сирами, сухофруктами, горіхами, блакитними сирами та м'ясними делікатесами

Також напій добре поєднується з фруктами та курячим м'ясом, особливо, якщо воно приготовлене з додаванням ананасів або чорносливу. Замість курки можна використовувати качине м'ясо або індичку, приготовлену з яблуками.

Свинина або баранина теж можуть скласти прекрасний альянс з вином, але якщо вони теж мають солодкий відтінок смаку. Наприклад, свинина, приготовлена ​​під гранатовим соусом, буде доречною. Завдяки властивостям, що покращують апетит та роботу ШКТ, вино сприяє швидкому перетравленню їжі. Тому його можна поєднувати із жирним мисом.

При подачі гранатове вино повинно мати температуру 16-18 градусів. Охолоджене і в поєднанні з вищезгаданими продуктами воно порадує будь-якого гурмана.

Вибір вина

Особливо популярне в сіті гранатове ігристе вино «Римон», родом із Ізраїлю. Унікальна технологія, ніжний та водночас насичений смак, а також аромати полуниці, чорниці та черешні зробили його безумовним фаворитом у цілителів у всьому світі.

На нашому ринку найчастіше представлені гранатові вина з Вірменії. Це солодкі та напівсолодкі вина міцністю 11-12 градусів. Наприклад, гурмани особливо виділяють вірменське вино Voskevaz Pomegranate.

Вина з Азербайджану зустрічаються рідше. Вони мають міцність до 13 градусів та більш насичений смак гранату. Для їх виготовлення відбирають тільки стиглі і солодкі плоди.

Усі описані вище сорти і ще багато інших ви обов’язково знайдете в інтернет-магазині Vintage по дуже привабливим цінам з швидкою доставкою в усі регіони України.