Стабілізацією напруги має опікуватись на думку виробників побутової техніки, сам споживач чи компанія, яка подає електроенергію у квартиру чи будинок. Отже, доведеться цим і перейматись. А особливо це варто робити для потужних, але водночас чутливих приладів. Наприклад, суперкорисними є стабілізатори напруги для пральної машини або холодильника, які можуть вберегти прилади від пошкоджень внаслідок перепадів напруги. І найголовніше – продовжити термін її використання без ремонтів та різноманітних додаткових витрат на її обслуговування.

Онлайн магазин електротехніки Electro100 пропонує широкий вибір стабілізаторів напруги різної потужності та різних сервісних функцій. Тут є широкий асортимент таких приладів, виготовлених як вітчизняними, так і європейськими підприємствами:

  • Awattom;
  • Quant;
  • Елекс;
  • Укртехнологія;
  • Volter;
  • Lorenz Electric.

Обрати потрібну техніку можна за всіма важливими параметрами: потужність, діапазон регулювання, програмування дій та інші.

Як розрахувати стабілізатор і не помилитись

Найчутливіша частина такої техніки – електронна система керування, яка може просто вигоріти, внаслідок стрімкого зростання напруги чи постійних і непередбачуваних коливань. Те саме може відбутися із електромотором або іншими елементами цього потрібного і водночас чутливого до електроживлення, побутового приладу.

Тож як розрахувати необхідну потужність і не помилитися? Перший крок – перегляньте паспортну потужність пральної машини. Це може бути декілька кіловатів, а іноді, якщо вона достатньо потужна і має функцію ефективного сушіння, може мати потужність і до 3 кВт.

Тепер варто розрахувати імовірні відхилення у потужності, та розрахувати їх із запасом міцності. Це має бути не менше ніж +20-30% до паспортних показників. Отже, розрахунок буде приблизно такий для пральних машинок різної потужності:

  • 1,5 кВт – 1500 Вт + 450 Вт – 1950 Вт, або 1,9 кВт;
  • 2 кВт – 2000 Вт + 600 Вт – 2600 Вт або 2,6 кВт;
  • 3 кВт – 3000 Вт + 900 Вт – 3900 Вт або 3,9 кВт.

Цей розрахунок показує необхідну мінімальну потужність приладу, тобто округлювати у меншу сторону його не можна. Отже, якщо потрібно встановити стабілізатор для 1,9 кВт, то брати прилад на 1,5 кВт не можна. Треба купувати лише стабілізатор на 2 кВт або краще навіть на 2,2 чи 2,5. Інакше досягти бажаного результату буде неможливо.

Якщо у покупця є сумніви, краще проконсультуватись із спеціалістом магазину, який зможе одразу розрахувати необхідну потужність і запропонує різні варіанти підбору стабілізатора напруги, який буде дбайливо оберігати пральну машинку від нерівномірності струму у квартирі.

Важлива дрібниця: точний розрахунок має включати все

До речі, якщо стабілізатор матиме додаткове навантаження, тоді треба додати і його у розрахунок: мережа, що живить освітлення, інші електроприлади. Якщо підбирати стабілізатор як кажуть із мінімальним діапазоном по потужності, тоді ці дрібниці важливі, адже споживання навіть на рівні 200-300 ватт, може стати критичним показником для ефективної роботи стабілізатора.