У фермерстві використовують багато різних речовин, за допомогою яких росте здоровий врожай та рівномірно зріє. Щоб вберегти його від грибків та різноманітних шкідливих комах фермери використовують протруйники.

Протруйники — це інсектициди та бактерициди. З їх допомогою проводять знезаражувальні і захисні заходи. Протруйники добре захищають рослини в період всього росту і дозрівання.

Переваги використання протруйників

Обробка рослин протруйниками має великі переваги перед іншими речовинами. Серед них:

  • захищає рослини від різних хвороб, які можуть передаватися через насіннєвий матеріал;
  • надійно захищає врожай від бактерій, які можуть знаходитися в самому ґрунті;
  • забезпечує надійний і швидкий ріст рослин, захищаючи їх від листогризучих шкідників;
  • захищає насіння і зменшує негативний вплив на нього при травматизації.

Також використання протруйників стимулює розвиток врожаю, впливаючи на процес на фізіологічному рівні.

Вибір протруйника: особливості

Більша частина протруйників має діючу речовину класу неонікотиноїдів. Кожен із видів препарату має певні особливості і відмінності. Саме від цього залежить якість захисту врожаю. При виборі протруйників необхідно звернути увагу на наступні фактори:

1. При наявності достатньої кількості вологи найкращим вибором стане клотіанідин або імідаклоприд. Завдяки цим препаратам вдається знизити ризики змивання препарату, тому його ефективність не буде знижуватися. При малому запасі води в ґрунті краще обрати тіаметоксам. Ця речовина є більш розчинною, тому вона не залишиться у прикореневій зоні і не буде негативно впливати на врожай.

2. Коли посів проводиться рано та є ризики, що заморозки знову повернуться, від протруйника-імідаклоприда краще відмовитися. Період його захисної дії становить всього 2 тижні, після чого ефективність значно знижується. Такий вид як клотіанідин також не підійдуть для раннього посіву. Його краще за все застосовувати для пізнього висіву, наприклад, для соняшника або кукурудзи.

3. Імідаклоприд краще обирати для добре зволоженого ґрунту і при нестійкій температурі. Саме при таких обставинах ви отримаєте добрий захисний ефект.

Використання протруйників є важливим кроком при передпосівними заходами. Бажання заощадити може стати причиною проблемного протруювання. Щоб протруйник був якісним і ефективним, треба обирати його відповідно до особливостей ґрунту, рослини і клімату.