В будь якому агрегаті чи механізмі, що нас оточує (вдома у повсякденному житті та на роботі) встановлено підшипники. Саме завдяки підшипнику передаються обертові функції цих предметів. Якщо щось має змогу обертатись, то скоріш за все, там є підшипник.
Підшипники не ремонтуються. Він підлягає тільки заміні. Зазвичай зношується робоча поверхня або його тіла кочення. Він може заржавіти, може заклинити за рахунок попадання стороннього тіла. Необхідно визначити розміри та тип підшипника. Це допоможе в його подальшому підборі. (Якщо у вас є номер підшипника, це добре, але що робити, якщо він затерся або просто невідомий?)
Визначення параметрів підшипників
Підшипник має такі базові параметри: зовнішній і внутрішній діаметр, а також його ширина. Вимірювання зазвичай проводиться штангенциркулем. Тому що типорозмірів підшипників дуже багато, та важливо зробити точний замір.
Якщо Вам відомі розміри, в принципі, вже можна звернутись в компанію з продажу підшипників та спеціаліст спробує його підібрати.
З іншого боку, необхідно визначити тип підшипника. Тут все трохи складніше. Якщо у Вас встановлений звичайний кульковий підшипник Вам пощастило. Насправді існує безліч типорозмірів та видів.
Підшипник можуть відрізнятись за типом тіл кочення (роликові або кулькові). Кількості рядів тіл кочення. Можуть відрізнятись по виду навантаження (осьове чи радіальне). Він може бути закритий захисними шайбами чи навпаки – відкритий. Всі ці параметри треба переказати спеціалісту.
Вибір виробника підшипника
Існує безліч виробників підшипника. Якщо вам потрібна допомога то зверніться в Технополіс (https://tehnopolis.in.ua). Вони можуть відрізнятися як за якістю, так і за ціною. Є перша десятка виробників підшипників. До них відносяться (SNR- NTN, SKF, Nachi, INA-FAG, Koyo та ін.). Крім того, підшипники виготовляються в Україні (Харків та Луцьк), Литві, Латвії, Польщі, Чехії. Дуже багато підшипників виробляється у Китаї.
Під час вибору виробника слід визначити, яку кількість обертів здійснює пристрій. Якщо ми говоримо про не велику кількість обертів (наприклад турбіна) то слід встановити преміум сегмент. Якщо це наприклад ручний механізм, можна обмежитися польськім чи латвійським підшипником. (іноді вони дешевше у 3-4 рази). Впевнені, що він буде чудово використовуватись.
Якщо підшипники встановлено у важкодоступних місцях, наприклад, у коробці передач, коленвалу або маточині, електроінструменті варто звернути увагу на підшипники дорожчих виробників.
Тому ми рекомендуємо, краще дзвонить в Технополіс (за номером 096-213-14-00 або 38(099)-173-60-55), Вам завжди допоможуть привітні менеджери. Також тут ви можете купити підшипник через зручний інтернет-магазин.