Моторне масло, купити яке ви можете на https://exist.ua/uk/masla-motorni/, забезпечує змащення всіх деталей двигуна, що рухаються, покриваючи їх захисною плівкою, яка зменшує знос і тертя, таким чином більше енергії передається на колеса. Крім того, воно захищає деталі двигуна від бруду, шкідливих відкладень та від корозії. І, нарешті, масло охолоджує двигун, відводячи зайве тепло від камери згоряння і передає його вниз, на піддон картера.
Види моторного масла
1. Мінеральні олії – це звичайні олії, якими людина користується вже десятиліттями. Вони виготовляються шляхом очищення сирого масла і потім змішуються з різними присадками, такими як речовини, що запобігають утворенню осаду, поліпшувачі в'язкості і речовини, що запобігають зносу. Вони відносно дешеві та показники у них середні.
2. Синтетичні олії повністю виготовляються в лабораторії шляхом складних хімічних процесів і коштують дорожче. Синтетичні олії більш термостійкі, тобто вони довше зберігають в'язкість і не втрачають своїх властивостей за більш високих температур, ніж мінеральні олії.
3. Напівсинтетичні олії. Цей тип масел – суміш двох перших, зазвичай у співвідношенні 70-80% мінеральної олії та 20-30% синтетичної олії.
Вигідно придбати моторне масло можна на https://exist.ua/uk/!
Що таке в'язкість та індекс в'язкості?
В'язкість – це міра щільності олії та її здатності циркуляції за певних температур. Взагалі чим щільніше масло, тим вище його в'язкість і чим нижче щільність масла, тим менше в'язкість. Ця властивість олій зведена в шкалу, яка називається індексом в'язкості. Індекс в'язкості говорить про те, наскільки зменшиться щільність олії при нагріванні. Чим вище індекс, тим менше зменшиться щільність олії при нагріванні. Маленькі числа в індексі вказують на менш щільні олії (з меншою в'язкістю), а великі – більш щільні (з більшою в'язкістю). Індекс в'язкості показує, як змінюються властивості олії за певних умов. Занадто в'язка олія може не потрапляти на потрібні деталі двигуна, особливо при низьких температурах, а плівка, яку він створює, може порватися на високих оборотах. Якщо масло занадто рідке (не в'язке), плівка, створювана ним, зникає при високих температурах.
Сезонні та всесезонні олії
Існує два типи моторних масел: сезонні та всесезонні. Сезонні олії зазвичай використовуються при відносно стабільних температурах (або в спеціальних умовах), тобто такі олії не можуть відповідати вимогам одночасно і взимку, і влітку.
В даний час використовуються в основному всесезонні олії. Вони підходять для різних температур, тому можуть використовуватись і взимку, і влітку.