Центральне опалення зазвичай обмежене і його тепла може не вистачати. Для обігріву кімнат використовують електричні прилади. Це єдине джерело енергії, яке дозволено застосовувати для створення тепла в житлових приміщеннях. Розглянемо 3 різновиди обігрівачів для будинку.

Інверторний тип

Він дуже популярний через економічність та високу ефективність. Такі пристрої універсальні, адже ви встановлюєте комфортну температуру. Вони працюють на підвищення градуса кімнати взимку. Влітку кондиціонери охолоджують приміщення. Апарат безпечний у використанні.

Теплова гармата

Здатна швидше за всіх прогрівати повітря і підтримувати комфортний стан. Принцип роботи простий і полягає в активації ТЕНа або спіралі. Нагріваючись від джерела енергії, вони підвищують температуру повітря навколо. У житлових будинках дозволено використовувати лише електричні теплові пушки: інші різновиди моделей працюють на паливах і викидають у повітря продукти згоряння. Вони небезпечні для дихання. Гармати на електриці можна встановлювати в магазинах, виробничих цехах та інших місцях роботи людей. Працюють вони незалежно від морозів та вітру.

Є моделі, які здійснюють прогрів на паливі. Такі гармати заправляють газом, дизелем, відпрацьованим мастилом або іншими компонентами. Їх заборонено використовувати для опалення приміщень, де живуть та працюють люди. Конструкції призначені для промислових та будівельних цілей.

Мобільні радіатори

Розповсюджений девайс, яким зручно обігрівати невеликі квартири та офіси. Він часто використовується як альтернатива вбудованим батареям, бо схожий за формою і розміром. Конструкція та принципи роботи апарату прості:

  • Їхня потужність — приблизно 2 кВт.
  • Нагрівальні елементи занурені в мінеральну оливу, яка залита всередину.
  • ТЕН прогріває рідину від джерела енергії. Олива передає температуру зовнішній панелі.
  • За законом конвекції повітря циркулює кімнатою, розподіляючи градус рівномірно.
  • Більш потужні радіатори функціонують швидше та інтенсивніше.
  • Обирайте моделі з термостатом — він автоматично перемикає режими включення та відключення за потребою приладу.
  • Девайс надійний та ефективний, якщо його не перевантажувати.

З радіатором потрібно знати та виконувати правила безпеки. Ніколи не встановлюйте його у вологому приміщенні. Це стосується ванної та кімнати з басейном. Прилад має перебувати далеко від меблів. На корпусі заборонено тримати папір і поліетилен. Сушити та гріти одяг на ньому теж небезпечно.

Обирайте обігрівачі залежно від розмірів приміщення. Не зловживайте часом використання, аби вони не перегоріли та не спричинили пожежу. Уважно читайте інструкції з експлуатації та пояснюйте їх маленьким дітям. Для ванних кімнат розглядайте окремі керамічні апарати, які призначені для контакту з вологою.