Зрозуміти, яких збитків нанесла війна українській економіці, може кожна людина. Щодня в новинах освітлюють нові руйнування та пошкодження. Ворог нещадно намагається знищити великі підприємства, середній та малий бізнес. Попри це український ринок функціонує, та продовжує наповнювати державний бюджет. Яскравим прикладом є підприємець та співзасновник концерну Izovat Сергій Ліщина. Його непохитність, впевненість та прагнення активно діяти має стати позитивним прикладом для інших компаній.
Якщо не ми, хто тоді?
Економіку будь-якої країни формують великі і малі компанії. Саме вони відповідають за наповнення казни. Ліщина неодноразово казав у інтерв’ю, що бізнес має активно працювати, сплачувати податки. За таким принципом функціонують всі його підприємства. На його думку так треба налаштуватися всім іншим підприємцям і бізнесменам. Нема часу простоювати, а постійно долати складнощі та працювати.
Бізнесмен каже, що він не став виключенням, і також зазнав збитків та зниження обсягів замовлень. Сфера його діяльності стосується теплоізоляції приміщень. Тим не менш, попит з боку клієнтів лишається. Хтось продовжує будувати проекти, які були розпочаті до бойових дій. Інші відновлюють пошкодження приміщень, що отримали руйнування внаслідок обстрілів.
Через те, що нове будівництво не розпочинають, зрозуміло з яких причин, обсяги знизилися вдвічі. Ліщина впевнений у розвитку житлової забудови після війни.
Компанії Ліщини активно співпрацювали з європейським ринком, та й тут є занепад. Іноземні замовники зазнали фінансових труднощів через енергетичну кризу. З одного боку, вони не мають нехватки енергії чи газу, але й купляти товари не квапляться. Ринок збуту пиломатеріалів, теплоізоляційних матеріалів, готових меблів, що продавалися у Євросоюз, має значні збитки.
Окрім зниження попиту, недоотримання прибутку, підприємства попадали під обстріли. Це стосується пошкодження обладнання, неможливість виробляти товари.
Бачимо на конкретних прикладах, як страждає українська економіка. Сергій Ліщина залишається впевненим у можливостях свого концерну. Існують шляхи для експорту, саме технічні можливості. Цим мають скористатися українські виробники. Залізниця у окремих областях показує відмінну діяльність у перевезенні товарів у польському напрямку. Автотранспорт також став більш мобільним та прискорив темпи поставок.