На сучасному етапі для опалення приміщень різного функціонального призначення, у тому числі житлових будинків та квартир, крім класичних радіаторних систем, застосовуються й альтернативні. Вони бувають як головними, основними (при невеликих площах), і допоміжними, дублюючими. До таких систем відноситься обладнання, монтаж якого проводиться або в стелю, або в підлогу, останнє набуло найбільш широкого поширення і називається тепла підлога.
Придбати все необхідне для монтажу системи опалення вашого будинку ви можете на сайті інтернет-магазину teplovam.ua!
Який принцип роботи та склад системи?
Принцип роботи теплої підлоги заснований на нагріванні покриття для підлоги. З цією метою на чорнову (базову) підлогу проводиться монтаж шару тепло-, гідроізоляційних матеріалів, на які кріпиться нагрівальний елемент та температурний датчик. У ряді випадків виконується фінішна стяжка і потім укладається покриття, що декорує (плитка, керамограніт, ламінат, дошка, в тому числі і паркетна, паркет, ряд інших матеріалів, іноді ковролін або лінолеум, що не рекомендується). Використання теплоізоляційного шару дозволяє заощадити 30-40% на загальних витратах, пов'язаних із опаленням приміщень.
Цікавить, як відбувається монтаж систем опалення? Корисну інформацію ви знайдете на сайті TeploVam!
Застосовуються такі системи в ряді випадків для локального опалення однієї кімнати або ряду кімнат з висотою стель до 2500,00 мм (при більшій висоті ефективніші стельові системи).
Які теплі підлоги бувають? Визначаємось з виглядом.
Усі системи «тепла підлога» розрізняються за кількома базовими критеріями:
- типу та характеристикам використовуваного нагрівального елемента;
- схемою та способом монтажу.
На сайті інтернет-магазину ТеплоВам представлений широкий вибір обладнання для монтажу систем опалення!
В даний час в підлогових системах опалення застосовується два види нагрівальних елементів:
- водяні - як теплоносій виступає гаряча вода з температурою від +35°С до +60°С, набагато рідше антифриз, що циркулюють по трубах, укладених у підлогу;
- електричні – теплоносієм є електричний струм, що проходить нагрівальним елементом.
Класичним варіантом теплої підлоги є водяні, найбільший їх мінус - неможливість рівномірного регулювання теплоносія у всіх приміщеннях, але вони дешеві в експлуатації, мають більш тривалий термін корисного використання (50 проти 20 років), вода абсолютно нешкідливий теплоносій на відміну від електрики і тому оптимальні для встановлення у великих за площею приміщеннях. Передовою технологією є інфрачервона тепла підлога, у тому числі і плівкова тепла підлога.