Головне в технології брикетування – правильно обране обладнання. Від цього залежатиме, наскільки швидко та якісно буде виготовлений продукт. Отримати якісні, міцні брикети з металевих, дерев’яних чи органічних відходів можливо методом пресування. Професійні преси без будь-яких домішок дозволять переробити масу в брикет та надати правильної форми. Придбати устаткування для виробництва можна тут – https://rmpbio.ua/katalog/briketuvannya/, сучасне обладнання працює з усіма видами ресурсів та гарантує результат. Обираючи прес, важливо оцінити переваги та недоліки кожного запропонованого варіанту.
Гідравлічний прес
Він є найбільш поширеним в Європі, стандартом виробництва брикетів таким методом вважається продукція компанії RUF. Гідравлічні брикетувальні машини працюють з різними видами матеріалів, переробляють великі маси відходів дуже швидко та виготовляють брикети високої якості. Такі преси мають свої переваги, це:
- можливість індивідуальної системи брикетування;
- простота технології;
- висока продуктивність роботи;
- скорочення часу на вантажно-розвантажувальні роботи.
Під сильним тиском гідравліки утворюються брикети стандартної форми. Підходять для всіх видів опалення, внаслідок щільності довго зберігаються та не розмокають.
Механічний прес
Таке устаткування більше підходить для масового виробництва або промислових об’єктів. Висока продуктивність гарантується ударною силою механізму, за годину вдається переробити від 0,2 до 3,5 тонни відходів.
Механізм працює при підключенні електродвигуна. Сировина проходить через конічну голівку при обертанні валу. Протитиск регулюються встановленням штампа довжини. Потужність такого преса досить висока. Головна перевага – це більший термін служби, ніж гідравліки. Отримана продукція має високу щільність, ідеально підходить для промисловості та домашнього споживання.
Екструдерний прес
Найсучасніше обладнання для виробництва брикетів, яке за принципом роботи належить до механічних. Основна перевага – це цифровізація, управління здійснюється через електронну систему, здійснюється зв'язок з мережею інтернет. Це дає можливість на сучасному рівні контролювати процес виробництва, вносити корективи та перепрограмувати. Для зручності виробники пропонують програми на 16 мовах світу.
Якість брикетів нічим не відрізняється від отриманих під механічним пресом. Є можливість задати точні форми, розміри й гарантовано отримати результат. Максимальна продуктивність перероблення сировини в таких моделях – 500 кг за годину. Ідеальний варіант для домашнього господарства. Для зручності управління можна використати механізм на основі реле.